صدای لپ تاپ

در این قسمت سوالات مربوط به استفاده از فدورا روی لپ‌تاپ را مطرح نمایید

صدای لپ تاپ

پستتوسط f.atyeh » پنج شنبه 17 مهر 1393, 4:03 pm

سلام به همه دوستان
لپ تاپ ASUS دارم. از وقتی از هدفون جدید استفاده می کنم با هدفون مشکلی نداره. اما وقتی هدفون رو در میارم اگر صدا خیلی خیلی کم باشه باز هم مشکلی نداره. مشکل اونجا است که وقتی صدا رو بالا میارم دیگه صدا نداره.حالا اگر در این حالت صدا رو دوباره کم کنم همچنان صدا نداره.
به نظر شما مشکل از کجا می تونه باشه.
ممنونم

Re: صدای لپ تاپ

پستتوسط kamran » شنبه 19 مهر 1393, 9:58 am

تو قسمت settings قسمت sound اگه نگاه کنید می بینید وقتی هد فون وصل می کنید معمولا بصورت خودکار میره رو headphones و وقتی قطع کنید بر می گرده رو حالت analog بعضی وقتها ممکنه وقتی هد فون رو قطع کنید رو همون باقی بمونه در صورتی که باید برگرده رو حالت analog output که می تونید دستی اینکار رو انجام بدید.

پستتوسط f.atyeh » شنبه 19 مهر 1393, 12:44 pm

kamran نوشته است:تو قسمت settings قسمت sound اگه نگاه کنید می بینید وقتی هد فون وصل می کنید معمولا بصورت خودکار میره رو headphones و وقتی قطع کنید بر می گرده رو حالت analog بعضی وقتها ممکنه وقتی هد فون رو قطع کنید رو همون باقی بمونه در صورتی که باید برگرده رو حالت analog output که می تونید دستی اینکار رو انجام بدید.

ممنون از لطف شما.
من این قسمت رو چک کردم. وقتی هدفون وصله فقط یه گزینه داره که فعاله : headphones - Built-in Audio
و وقتی هدفون رو در میارم تنها گزینه ای که فعاله و تغییر هم نمیکنه : Speakers - Built-in Audio
ولی باز هم همون مشکل به جای خودش باقیه.

تب Output قسمت پایین بخش Profile هم در هر دو صورت فقط یه گزینه داره : Analog Stereo Output و تغییر نمیکنه.

پستتوسط kamran » شنبه 19 مهر 1393, 1:32 pm

اره مال من هم بر می گرده رو speaker ولی وقتی ولوم رو کم و زیاد می کنم جواب می ده .

پستتوسط f.atyeh » شنبه 19 مهر 1393, 5:31 pm

پس احتمال داره مشکلش سخت افزاری باشه

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » شنبه 19 مهر 1393, 11:47 pm

۱. برین توی قسمت تنظیمات صدا ببینین دستگاه خروجی روی چی تنظیم شده؟
۲. تو ویندوز هم این طوره؟

پستتوسط f.atyeh » یکشنبه 20 مهر 1393, 12:44 pm

f.atyeh نوشته است:
kamran نوشته است:تو قسمت settings قسمت sound اگه نگاه کنید می بینید وقتی هد فون وصل می کنید معمولا بصورت خودکار میره رو headphones و وقتی قطع کنید بر می گرده رو حالت analog بعضی وقتها ممکنه وقتی هد فون رو قطع کنید رو همون باقی بمونه در صورتی که باید برگرده رو حالت analog output که می تونید دستی اینکار رو انجام بدید.

ممنون از لطف شما.
من این قسمت رو چک کردم. وقتی هدفون وصله فقط یه گزینه داره که فعاله : headphones - Built-in Audio
و وقتی هدفون رو در میارم تنها گزینه ای که فعاله و تغییر هم نمیکنه : Speakers - Built-in Audio
ولی باز هم همون مشکل به جای خودش باقیه.

تب Output قسمت پایین بخش Profile هم در هر دو صورت فقط یه گزینه داره : Analog Stereo Output و تغییر نمیکنه.

توضیحاتی که این قسمت نوشتم مربوط به Output هست.
من رو VirtualBox ویندوز دارم که اونجا هم همین مشکل رو دارم.

آواتار کاربر
محل اقامت: کرمانشاه

پستتوسط soa » یکشنبه 20 مهر 1393, 2:37 pm

خوب صرف وجود مشکل توی virtual box نمی‌شه گفت که سخت‌افزاریه مشکلتون

چون فکر می‌کنم اونجا چون از منابع و درایورهای سیستم عامل میزبان یا همون فدورا استفاده می‌کنه! پس اگه مشکل نرم افزاری باشه با virtual box نمی‌شه فهمید! ابته اینی که می‌گم مطمئن نیستم
من می‌گم اگه ویندوز واقعی :d -منظورم اینه که مجازی نباشه- جداگانه دارین روی سیستم توی اون هم یه بار چک کنید تا مطمئن بشین سخت افزاری نیست مشکلتون. انشاالله هم که همین‌طور باشه

kamran نوشته است:اره مال من هم بر می گرده رو speaker ولی وقتی ولوم رو کم و زیاد می کنم جواب می ده .

البته برای من اینجوری نیست و وقتی توی گنوم هدفون رو جدا می‌کنم بیشتر مواقع(یا فکر کنم همیشه اینطوریه)خوش به طور خودکار به speaker - built in audio تغییر نمی‌کنه و میره روی analog output و تا دستی تغییرش ندم صداش در نمیاد! در مورد ٓHDMI هم همین‌طوره و هیچ وقت خودکار تغییر نمی‌کنه‌!!!

پستتوسط f.atyeh » سه شنبه 22 مهر 1393, 12:16 pm

soa نوشته است:من می‌گم اگه ویندوز واقعی :d -منظورم اینه که مجازی نباشه- جداگانه دارین روی سیستم توی اون هم یه بار چک کنید تا مطمئن بشین سخت افزاری نیست مشکلتون. انشاالله هم که همین‌طور باشه

ممنون از لطف شما
آقای hedayat هم فرمودن. من روی سیستمم فقط فدورا دارم و مابقی سیستم عامل ها و توزیع های لینوکس رو روی VirtualBox دارم و برای همین هم امکان تست به شکلی که مدنظر شما هست وجود نداره.

بازگشت به لپ‌تاپ

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 2 مهمان