سنت او اس روی لپ تاپ

در این قسمت سوالات مربوط به استفاده از فدورا روی لپ‌تاپ را مطرح نمایید
آواتار کاربر
محل اقامت: تهران

سنت او اس روی لپ تاپ

پستتوسط jadi » یکشنبه 25 آبان 1393, 9:40 pm

این چند وقت دو سه مورد دیدم که آدم ها روی لپ تاپهاشون CentOS نصب کرده بودن و تجربیات رو نوشته بودن. منم که از شرکت اومدم بیرون و وقت خالی دارم رفتم سراغ اینکار. تجربه جالبی هم بوده و هست. معلومه که فرق خاص و عجیبی نداره به جز نبودن یکسری بسته و نیاز به کمپایل بعضی چیزها و ...

با سنت او اس ۷ هستم و با پنج روز آپ تایم، می تونم ادعا کنم که درست کار می کنه (: حالا بیشتر در موردش می نویسم ولی خب اکثرا دلیلشون برای اینکار پایداری خیلی زیاد و عدم نیاز به آپگرید در طول ۱۰ سال آینده بوده (:‌ فکر کن من برای مامانم یک سیستم عامل نصب کنم که بدونم تا ده سال بعد همینطوری کار می کنه و آپدیت می شه - یعنی تا ۲۰۲۴! در مورد من پایداری جذاب است و بی دردسر بودنش (چون همه چیزهای غیرسروری نسبتا قدیمی هستن و بسیار پایدار) و جدید بودن بسته های سروری مثلا کمپایلرها و دیتابیس ها.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - http://www.jadi.net

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

Re: سنت او اس روی لپ تاپ

پستتوسط hedayat » دوشنبه 25 آبان 1393, 1:25 am

CentOS 7 الان که خوبه و چندان قدیمی هم نیست و حول و حوش فدورا ۱۹/۲۰ه. ولی خب مثلا من الان حس میکنم بخوام با CentOS 6.x کار کنم خیلی رو اعصابه! البته با اومدن Software Collectionها یه مقداری اوضاع بهتر شده ولی اگه یه بسته‌ی جدید توی اون‌هم نباشه و توی مخازن دیگه یکمی حرص میده آدمو. حداقل فکر می‌کنم الان برای من یکمی زوده که نخوام تا چند سال سیستم عامل جدید نصب کنم! P:

Re: سنت او اس روی لپ تاپ

پستتوسط kamran » دوشنبه 26 آبان 1393, 12:23 pm

من هم قبلا رو لبتاپ centos نصب کرده بودم ولی مربوط به centos 6.x الان چند سال دیگه فدورا نصب کردم . ولی کلا centos بنظرم خیلی پایدارتره ولی چون معمولا ردهت و سنتو اس بالاخره باید از همین تکنولوژی هایی که تو فدورا هست استفاده کنند بهتر با همین فدورا سروکله بزنیم تا وقتی اونها هم از اینها استفاده می کنند باهاش راحت باشیم. نمونه اش هم همین firewalld یا systemd هست .

بازگشت به لپ‌تاپ

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان