اتصال به اینترنت قبل از لاگین یوزرها (حل شد)

شبکه با فدورا از قبیل dhcp, IP numbers, wlan, modems, etc
محل اقامت: مشهد

اتصال به اینترنت قبل از لاگین یوزرها (حل شد)

پستتوسط elyas » یکشنبه 28 اردیبهشت 1393, 7:28 am

سلام
- من میخوام از یک سیستم دیگه که دست رسی فیزیکی بهش ندارم بتونم بعد از ریبوت شدن ssh بگیرم ،مشکل اینجاست که وقتی به صفحه لاگین میرسه سرویس ssh اجرا میشه ولی به اینترنت بیسیم وصل نمیشه که بتونم بهش وصل بشم.
- توی تنظیمات دستور ntsysv هم network رو روشن کردم و به تمام runlevel ها هم اضافه کردمش با دستور chkconfig ولی نشد.

- ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین ارائه بدین
آخرین بار توسط elyas در جمعه 2 خرداد 1393, 11:47 am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

Re: اتصال به اینترنت قبل از لاگین یوزرها

پستتوسط hedayat » دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 8:42 am

با چه نسخه‌ای کار میکنید؟
یه سوالی، تو اون سیستم بعد از لاگین خود فدورا به صورت خودکار به اون شبکه بی‌سیم وصل میشه یاباید حتما برین تو لیست شبکه‌ها روش کلیک کنید تا وصل شه؟

اگه خودکار وصل میشه ولی بازم قبل لاگین وصل نمیشه (تست نکردم تا حالا) یه راه اینه که با استفاده از nmcli توی etc/rc.d/rc.local/ اتصال رو برقرار کنید.
اگه بخواین با سرویس network وصل بشین باید اول تنظیمات وایرلس رو به صورت استاتیک توی فایل‌های تنظیماتش وارد کنید.

محل اقامت: مشهد

پستتوسط elyas » دوشنبه 29 اردیبهشت 1393, 8:27 pm

hedayat نوشته است:با چه نسخه‌ای کار میکنید؟
یه سوالی، تو اون سیستم بعد از لاگین خود فدورا به صورت خودکار به اون شبکه بی‌سیم وصل میشه یاباید حتما برین تو لیست شبکه‌ها روش کلیک کنید تا وصل شه؟

اگه خودکار وصل میشه ولی بازم قبل لاگین وصل نمیشه (تست نکردم تا حالا) یه راه اینه که با استفاده از nmcli توی etc/rc.d/rc.local/ اتصال رو برقرار کنید.
اگه بخواین با سرویس network وصل بشین باید اول تنظیمات وایرلس رو به صورت استاتیک توی فایل‌های تنظیماتش وارد کنید.

- فدورا ۲۰
- بلافاصله بعد از لاگین به شبکه متصل میشه.

- توی پوشه /rc.d فایل به نام rc.local نیست ،در کل به تمام runlevel ها اضافه کردم network رو و داخل تک تک اون ها فایلی به نام K90network اضافه شده.
- منظورتون کانفیگ فایل های هر کانکشن در ادرس /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg هست؟

- ( یک سوال دیگه پیش اومد برام که اگه من بخوام یک اسکریپت رو مثلا قبل از لاگین توی بوت سیستم بزارم توی چه فایلی باید بزارمش؟ فایل های bashrc و profile رو چک کردم نیاز به لاگین داشتن. )

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » سه شنبه 29 اردیبهشت 1393, 12:18 am

بله! فایل etc/rc.d/rc.local/ رو خودتون بسازید و حتما هم با bin/bash/!# شروع بشه و مجوز اجرایی هم داشته باشه. قبل از لاگین اجرا خواهد شد.

بازگشت به شبکه

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان