چند سوال مبتدیانه دیگر از فدورا؟!؟

در این قسمت سوالات ابتدایی خود را بپرسید.

چند سوال مبتدیانه دیگر از فدورا؟!؟

پستتوسط zahra1769 » شنبه 11 مهر 1394, 2:27 pm

سلام و عرض ادب
این روزا بیش از حد دیگه عاشق لینوکس و فدورا شدم
دلیلش این بود ک گوشی ک ویروس گرفته بود رو زدم به ویندوز ک فایل ها کپی کنم ویندوز دیگه رفته تو کما ولی وقتی با فدورا بالا اومدم زدم به این همه فایل هامو راحت کپی کردم و کوچکترین هنگی یا کندی سرعت مشاهده نکردم ;;)
من چند سوال دستوری دارم الان و چند سوال نرم افزاری
1- انواع فرمت هایی ک میشه در فدورا و در کل لینوکس نصب کرد چیا هستن؟؟مثل rpm - run و ...
2- راه نصب هر کدام از آنها چیه؟
3- وقتی بخوام یه نرم افزار ک دانلود کردم و در پوشه دانلود قرار داره رو نصب کنم چگونه باید انجام بدم؟؟چ کدی در ترمینال بزنم ک بفهمه فایلم اونجاس
4- وقتی بخوام یه فایل رو از پوشه دانلود کپی کنم به یه فایل در روت مثلا opt چگونه اینکار رو بکنم؟؟؟
5- وقتی نرم افزار jdownload رو باز میکنم این خطا میده
تصویر
6- من نرم افزار xampp رو برای لینوکس از سایت سازنده اون دانلود و نصب کردم و حتی پوشه اون ایجاد شد ولی الان آیکن نرم افزار وجود در در لیست نرم افزار های من ک اونو اجرا کنم

با تشکر

Re: چند سوال مبتدیانه دیگر از فدورا؟!؟

پستتوسط msm » شنبه 11 مهر 1394, 10:00 pm

تقریبا هر فرمتی رو میشه نصب کرد اما rpm بسته اختصاصی فدوراست و به راحتی نصب خواهد شد.
بسته های exe ویندوز را باید با نرم افزارهای شبیه ساز مانند wine,playonlinux و مانند اینها نصب کرد که البته دردسر زیاد دارن. بسته هایی مانند run دستورالعمل سازنده رو باید بخونید.
برای نصب بسته rpm که در مخازن موجود نیست می توانید بسته را دانلود کنید و با دستور dnf install *.rpm در حالت روت نصب کنید. مانند مرورگر اپرا
برای انتقال فایل از دستور cp استفاده کنید که مدلهای مختلفی داره و میتونید در اینترنت انواع آن را پیدا کنید اما ساده ترین شکل آن این است cp file directory
خطای نرم افزار مربوط به جاواست ببینید نصب هست.
xampp تا اونجا که یادمه آیکن نداره، باید از ترمینال اجراش کنی. البته قبلش باید php و.. هم فعال میشد. توی همین انجمن همشو توضیح دادم.
و لکن اکثرهم لا یعقلون
http://www.truckdriver.ir/

بازگشت به تازه‌کاران

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 9 مهمان