مقایسه سوزی و فدورا 9

سوالهای مربوط به لینوکس سوزی

Re: مقایسه سوزی و فدورا 9

پستتوسط کرگدن » جمعه 5 مهر 1387, 11:43 pm

saeedi نوشته است:بحث مهجور بودن با به دردنخور بودن فرق می‌کنه. من می‌گم مثلا ویندوز به درد نمی‌خوره. ولی می‌گم سان مهجوره. اگر چه داره از این حالت میاد بیرون. چون فهمیدن که باید عوض بشند. باز هم می‌گم نمونه بارزش open solaris هست که من نصبش هم کردم و باهاش کار کردم. وقتی که سان میاد و امکان نصب بسته‌های rpm متعلق به centos , rhel رو روی خودش اضافه می‌کنه به خاطر اینه که می‌دونه که باید به سمت لینوکس بیاد. سان تا الان هم به خاطر سخت‌افزارش از سیستم‌عاملش استفاده شده نه اینکه به خاطر سیستم‌عاملش سخت‌افزارش استفاده بشه. اینکه من می‌گم وقتی می‌گن بی‌اس‌دی یعنی فری‌بی‌اس‌دی به خاطر اون عمومیتش هست.
بهر حال بیخیال. پس از سالها چیز خاصی توی بی‌اس‌دی و سان ندیدم که بخوام اونها رو ارجحیت بدم. حتی مشکلات امنیتی هم با استفاده از SPA قابل حل هستند تا ۹۹ درصد.
باز هم تاکید می‌کنم که اصلا امنیت لینوکس پایینتر از سولاریس و بی‌اس‌دی نیست. بلکه بالاتر هم هست. شما تا کاملا با selinux مدتها کار نکنید این ها رو نمی‌تونید قیاس کنید.

ok
هر جور راحت هستید

بنده حرفام رو زدم
شما هم زدی
ادامه بحث دیگه فایده ای نداره

امیدوارم در ادامه راحتون موفق باشید ;)

پستتوسط honeyos » چهارشنبه 10 مهر 1387, 9:33 pm

چند روز پیش فدورا هک شد..البته پیشبینی شده بود

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » چهارشنبه 10 مهر 1387, 10:56 pm

پیش بینی شده بود؟! یعنی چی؟ یه لینکی چیزیم بذارین بد نیستا ;)

مدیر سایت
آواتار کاربر

پستتوسط saeedi » پنج شنبه 10 مهر 1387, 2:17 am

اولا هک نبود حدس هک بود. دوما چند هفته پیش بود. سوما چیزی پایین نیومد . حدس زدند که ممکن است به احتمال بسیار ضعیفی کلیدها private مربوط به بسته‌ها لو رفته باشد. اون‌ها هم سریعا کلیدها رو عوض کردند. جایی هم بسته‌هایی مثل openssh با لیست blacklist keyکه ردهت منتشر کرده بود گزارشی نشد که کسی بسته‌ آلوده دریافت کرده باشد.
سید محسن سعیدی
-----------------------------
فدورا یعنی همه چیز

آواتار کاربر

سعیدی...کرگدن

پستتوسط babak1364 » جمعه 15 خرداد 1388, 12:26 pm

من که متوجه بحث شماها نمیشم!
BSD بیشتر برای سیستم های سرور بکار برده میشه و کاربر خانگی نداره و یکی از قویترین و بی نقص ترین سیستم های دنیاس!
من نمیدونم از چه لحاظ دارین با لینوکس مقایسه ش میکنین؟
اگر منظورتون مدیریت تردها و ساختمان داده ی لینوکس و BSD باشه ، باید بگم BSD ادغامی از هسته ی لینوکس و یونیکسه و هر دو مدل آرایش تردهای سطح هسته و سطح کاربر که در یونیکس و لینوکس بکار برده شده را در BSD هم میشه دید!
ولی در این هیچ شکی نیست که BSD--Berkeley Software Distribution یکی از قویترین سیستمهای عامل دنیاس و اصلا نمیشه گفت قدیمی شده!
هیچ سیستمی به اندازه BSD تحمل بار سنگین شبکه رو نداره!
ولی اگر دارین هسته ی BSD و Linux رو مورد بحث قرار میدین ، خب BSD هم ساده تر و هم قوی تر از لینوکسه !
امیدوارم کمکی بهتون کرده باشه...............................بابک

قبلی

بازگشت به سوزی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان