مقایسه سوزی و فدورا 9

سوالهای مربوط به لینوکس سوزی

Re: مقایسه سوزی و فدورا 9

پستتوسط کرگدن » سه شنبه 2 مهر 1387, 5:28 pm

hedayat نوشته است:کاملا بی‌ربط ولی حال نداشتم فکر کنم کجا بهتره بذارمش!‌هر چند با توجه به صحبت‌هایی که شد خیلی هم جاش بدک نیست:
http://brainstorm.ubuntu.com/idea/11165/

مکل شما اینه که تعصب کور کورانه دارید

اگر بنده گفتم اوبونتو از فدورا بهتر هست حرف شما کاملاً درست هست
بنده در زمینه خاصی گفتم
الان هم می گم
اوبونتو در زمینه دسکتاپ و صحبت هایی که کردم بهترین توزیع هست
نه در تمام زمینه ها
توزیع فدورا یکی از بهترین توزیع هاست برای کسانی که می خواهند همیشه به روز باشند
برای توسعه دهندگان نرم افزار ها و تکنولوژی های لینوکسی
برای کسانی که با لینوکس زندگی می کنن و می خوان از در دست داشتن لینوکس لذت ببرند
این لذت ها و امکانات رو در اوبونتو نخواهید داشت ( به اندازه فدورا)

امیدوارم مفهوم حرفم رو درک کنید

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » سه شنبه 2 مهر 1387, 6:22 pm

من یه چیز رو خوب فهمیدم اونم این که هر کدوم داریم یه چیزی میگیم! و موضوعاتش با هم فرق داره. پس دیگه فکر کنم ادامه ندیم بهتر باشه. هر چند شما به نظر میومد توی پست‌های قبلی تا یه حدی در مورد حرف‌های من حرف می‌زدین وگرنه من چیزی نمیگفتم. در مورد اون لینک هم من چیزی نگفتم که شما ازش برداشت کردین تعصب کورکورانه دارم. لینکی که زدم و حرف‌های شما در یک جهت بودن. من کی گفتم فدورا همه چیش خوبه؟

مدیر سایت
آواتار کاربر

پستتوسط saeedi » چهارشنبه 3 مهر 1387, 10:31 pm

من اینقدر جوابهاتون زیاد بود که تا حدودی خوندم.
چند تا نظر دارم :
۱- من خودم سالها با بی‌اس‌دی و سولاریس کار کردم. اینکه چیزهایی توش وجود داره که توی لینوکس نیست رو اصلا متوجه نشدم. چون من همچین چیزی ندیدم توی هیچکدومشون. البته فقط میشه به بحث live upgrade سولاریس اشاره کرد. در ضمن اگر سولاریس برتری خاصی نسبت به لینوکس داشت اینقدر توی این سالها به سمت ابزار‌های لینوکس حرکت نمی‌کرد. نمونه بارزش deprecate کردن محیط CDE هست که از نسخه‌های آینده اتفاق خواهد افتاد . البته این مباحث توی open solaris دیگه کاملا مشهود هستش. در مورد بی‌اس‌دی هم که اینقدر از دنیای لینوکس عقب هست که لازم به بحث کردن نیست راجع‌بهش.
۲- اینکه ابونتو داره کاملا بصورت مصرف‌گرا رشد می‌کنه به نظر من یک حرف کاملا منصفانه است. چون ابونتو هیچ چیز جدید به دنیای لینوکس ارائه نکرده فقط یک تحول در زمینه بازاریابی و تبلیغات برای لینوکس بوده. پول اکثر پروژه‌های اپن سورس را redhat,sun , ibm , novell دارن تقبل می‌کنند و بقیه مصرف می‌کنند فقط.
۳- اینکه ردهت روی جاوا و اکلیپس خیلی خیل زیاد کار کرده و ابونتو داره خیلی‌هاش رو استفاده می‌کنه هیچ شکی نیست.
۴- دست آخر اینکه اینجا انجمن فدورا است ، این قسمت هم مباحث مربوط به سوزی هست. ولی از دید من اشکال نداره. فقط اینکه واضح و مبرهن است که فدورا نسبت به سایر توزیعها یک حالت پیش‌رونده رو کاملا داره طی می‌کنه.
البته شاید کرگدن عزیزم نسبت به حرفهای من موضع خاصی اتخاذ کنی یا فکر کنی به نفع هدایت اینها روگفتم ولی واقعا اینها تجربیات عملی سالیان زیادی است که با این سیستم‌ها کار کردم.
سید محسن سعیدی
-----------------------------
فدورا یعنی همه چیز

پستتوسط کرگدن » پنج شنبه 3 مهر 1387, 1:42 am

saeedi نوشته است:من اینقدر جوابهاتون زیاد بود که تا حدودی خوندم.
چند تا نظر دارم :
۱- من خودم سالها با بی‌اس‌دی و سولاریس کار کردم. اینکه چیزهایی توش وجود داره که توی لینوکس نیست رو اصلا متوجه نشدم. چون من همچین چیزی ندیدم توی هیچکدومشون. البته فقط میشه به بحث live upgrade سولاریس اشاره کرد. در ضمن اگر سولاریس برتری خاصی نسبت به لینوکس داشت اینقدر توی این سالها به سمت ابزار‌های لینوکس حرکت نمی‌کرد. نمونه بارزش deprecate کردن محیط CDE هست که از نسخه‌های آینده اتفاق خواهد افتاد . البته این مباحث توی open solaris دیگه کاملا مشهود هستش. در مورد بی‌اس‌دی هم که اینقدر از دنیای لینوکس عقب هست که لازم به بحث کردن نیست راجع‌بهش.
۲- اینکه ابونتو داره کاملا بصورت مصرف‌گرا رشد می‌کنه به نظر من یک حرف کاملا منصفانه است. چون ابونتو هیچ چیز جدید به دنیای لینوکس ارائه نکرده فقط یک تحول در زمینه بازاریابی و تبلیغات برای لینوکس بوده. پول اکثر پروژه‌های اپن سورس را redhat,sun , ibm , novell دارن تقبل می‌کنند و بقیه مصرف می‌کنند فقط.
۳- اینکه ردهت روی جاوا و اکلیپس خیلی خیل زیاد کار کرده و ابونتو داره خیلی‌هاش رو استفاده می‌کنه هیچ شکی نیست.
۴- دست آخر اینکه اینجا انجمن فدورا است ، این قسمت هم مباحث مربوط به سوزی هست. ولی از دید من اشکال نداره. فقط اینکه واضح و مبرهن است که فدورا نسبت به سایر توزیعها یک حالت پیش‌رونده رو کاملا داره طی می‌کنه.
البته شاید کرگدن عزیزم نسبت به حرفهای من موضع خاصی اتخاذ کنی یا فکر کنی به نفع هدایت اینها روگفتم ولی واقعا اینها تجربیات عملی سالیان زیادی است که با این سیستم‌ها کار کردم.

1- مطمئن هستید اصلاً می دونید سولاریس چه مزایایی نسبت به لینوکس داره؟
وقتی آدمایی مثل شما رو می بینم که در این مملکت اسم استاد رو رو خودشون گذاشتن و تدریس می کنن و همچنین پروژه ملی مملکت رو انجام میدن
ترجیح می دم خفه شم
اگر شما مبانی سیستم عامل ها رو هم می دونستید و چیزی از لایه بندی هایی که در سولاریس هست درک می کردید این مزخرفات رو نمی گفتید
اگر فقط با مدیریت ترد ها در سولاریس آشنا بودید این حرف ها رو نمی زدید
فقط همین موارد رو مطالعه کنید برای تمام عمرتون کافیه (البته اگر بتونید بفهمید)

اشتباه اول من ثبتنام در این فروم بود
و اشتباه دومم برگشن

واقعاً با دنیای کوچیکتن شاد باشید شاد باشید
بدرود
و همینجا ازتون می خوام تمام پست های من رو از این فروم حذف کنید
کاملاً جدی می گم
اصلاً هم برام مهم نیست آدم های مثل شما چی در موردم فکر می کنن

مدیر سایت
آواتار کاربر

پستتوسط saeedi » پنج شنبه 4 مهر 1387, 12:17 pm

صلاح مملکت خویش خسروان داند. بهر حال لینوکس و اکثر سرویس‌های اون دارند از مدیریت thread ها استفاده می‌کنند. این قابلیت رو همه این سیستم‌عاملها دارند. سولاریس و بی‌اس‌دی هم سیستمهایی مهجور و قدیمی هستند. سولاریس هم توی این دو سال کاملا داره به سمت لینوکس غش می‌کنه. همه چیزش داره به سمت ابزاری گنو حرکت می‌کنه. سولاریس خودش هم می‌دونه که اون سیستم عامل قدیمی و مهجور توی این دنیا حرفی برای گفتن نداره. دلیل stable بودن سیستم‌های سولاریس هم خود اون سیستم‌عامل نیست بلکه پردازشگرهای sparc به خاطر ویژگیهای خاصشون هست. سولاریس در زمینه سخت‌افزار سولاریس شده نه در زمینه سیستم‌عامل. سولاریس و بی‌اس‌دی هم هر چه دارند از گنو دارند. تروالدز هم هر چه دارد از گنو دارد .
و درود فراوان به ریچارد استالمن بزرگمرد تاریخ فناوری اطلاعات و دنیای نرم‌افزار آزاد.
من هم پست هیچکسی رو پاک نکردم پست شما رو هم پاک نکردم. اگر شما علاقه دارید به انجمن ابونتو بروید بهتر است همین کار را بکنید.
می‌گویند اگر کسی مال تو باشد رهایش کن اگر مال تو بود مطمئن باش برمی‌گردد. باز هم تاکید می‌کنم توی دنیای اپن سورس ناز هیچ کس را خریداری نیست.
سید محسن سعیدی
فدورا یعنی همه چیز

پستتوسط کرگدن » پنج شنبه 4 مهر 1387, 12:54 pm

saeedi نوشته است:صلاح مملکت خویش خسروان داند. بهر حال لینوکس و اکثر سرویس‌های اون دارند از مدیریت thread ها استفاده می‌کنند. این قابلیت رو همه این سیستم‌عاملها دارند. سولاریس و بی‌اس‌دی هم سیستمهایی مهجور و قدیمی هستند. سولاریس هم توی این دو سال کاملا داره به سمت لینوکس غش می‌کنه. همه چیزش داره به سمت ابزاری گنو حرکت می‌کنه. سولاریس خودش هم می‌دونه که اون سیستم عامل قدیمی و مهجور توی این دنیا حرفی برای گفتن نداره. دلیل stable بودن سیستم‌های سولاریس هم خود اون سیستم‌عامل نیست بلکه پردازشگرهای sparc به خاطر ویژگیهای خاصشون هست. سولاریس در زمینه سخت‌افزار سولاریس شده نه در زمینه سیستم‌عامل. سولاریس و بی‌اس‌دی هم هر چه دارند از گنو دارند. تروالدز هم هر چه دارد از گنو دارد .
و درود فراوان به ریچارد استالمن بزرگمرد تاریخ فناوری اطلاعات و دنیای نرم‌افزار آزاد.
من هم پست هیچکسی رو پاک نکردم پست شما رو هم پاک نکردم. اگر شما علاقه دارید به انجمن ابونتو بروید بهتر است همین کار را بکنید.
می‌گویند اگر کسی مال تو باشد رهایش کن اگر مال تو بود مطمئن باش برمی‌گردد. باز هم تاکید می‌کنم توی دنیای اپن سورس ناز هیچ کس را خریداری نیست.

خیلی پرتی ;)

کسی گفت لینوکس مدیریت ترد نداره؟

نحوه مدیریت رو گفتم ( یک مقایسه کنی بد نیست)
شما هم می تونی فکر کنی bsd و سولاریس مهجور هستند ( با فکر شما چیزی تغییر نخواهد کرد)

اینکه از ابزار های گنو استفاده می کنند کسی نفی نکرده
ولی مهم کرنل هست که زمین تا آسمون با هم فرق داره
وقی لینوس ترودالز می گه سیستم توسعه کرنل ما write&fix هست اونوقت شما اونو با bsd یا سولاریس مقایسه می کنید ؟ :D
bsd یک سیستم عامل دانشگاهی هست که حداقل چند نفر آدم با سواد تر از شما روش کار می کنن ( اینو مطمئن باش)
و یکی از پر سرعت ترین و پایدار ترین سیستم عامل های دنیا ( از نظر فایل سیستم و شبکه و امنیت و پایداری هست) چه شما قبول داشته باشید چه نداشته باشید
شاد باشید
ترجیح می دم با همون اوبونتو ای ها که ادعایی هم ندارن باشم تا کسانی که فقط ادعا دارند

در ضمن اینکه بنده از این فروم برم هیچ دلیلی نداره که فداری عزیز رو پاک کنم ;) چون قبل از اینکه حتی شما اسم رد هت رو شنیده باشید بنده داشتم درش برنامه نویسی می کردم ;)

مدیر سایت
آواتار کاربر

پستتوسط saeedi » پنج شنبه 4 مهر 1387, 1:36 pm

کسی نگفت فدورا را پاک کنی. من اسم ردهت رو هیچ موقع نشنیدم. یادمه اولین بار ردهت ۶.۲ رو نصب کردم. در ضمن در زمینه امنیت به هیچ وجه بی‌اس‌دی و سولاریس حرفی در مقابل ردهت برای گفتن ندارند. حتی می‌تونید به مقاله مقایسه امنیت سولاریس و ردهت در سایت IBM مراجعه کنید . قیاس سیستم‌عاملها در شبکه رو هم باید به من که کارم شبکه هست بسپارید. قیاس برنامه‌نویسی هم کار شماست.
به هیچ وجه هم پایداری و امنیت و توانایی فری‌بی‌اس‌دی را قبول ندارم. اگر هم چند تا آدم دانشگاهی روش کارکردند دلیل نمیشه که بتونن روی دست میلیونها نفر برنامه‌نویس حرفه‌ای بلند بشند. که همانطور که واضح و مبرهن هست هم نشدند. استفاده از فری‌بی‌اس‌دی اگر چیز جالبی بود آمار استفاده از اون توی دنیا رشد می‌کرد. اگر فری‌بی‌اس‌دی چیز جالبی بود سولاریس خودش رو به سمت لینوکس سوق نمی‌داد. نمونه بارز کثافت‌کاری در فری‌بی‌ا‌س‌دی jail هستش که واقعا آدم به مفهوم یک سیستم مهجور پی می‌بره.
سید محسن سعیدی
فدورا یعنی همه چیز

پستتوسط کرگدن » پنج شنبه 4 مهر 1387, 1:46 pm

saeedi نوشته است:کسی نگفت فدورا را پاک کنی. من اسم ردهت رو هیچ موقع نشنیدم. یادمه اولین بار ردهت ۶.۲ رو نصب کردم. در ضمن در زمینه امنیت به هیچ وجه بی‌اس‌دی و سولاریس حرفی در مقابل ردهت برای گفتن ندارند. حتی می‌تونید به مقاله مقایسه امنیت سولاریس و ردهت در سایت IBM مراجعه کنید . قیاس سیستم‌عاملها در شبکه رو هم باید به من که کارم شبکه هست بسپارید. قیاس برنامه‌نویسی هم کار شماست.
به هیچ وجه هم پایداری و امنیت و توانایی فری‌بی‌اس‌دی را قبول ندارم. اگر هم چند تا آدم دانشگاهی روش کارکردند دلیل نمیشه که بتونن روی دست میلیونها نفر برنامه‌نویس حرفه‌ای بلند بشند. که همانطور که واضح و مبرهن هست هم نشدند. استفاده از فری‌بی‌اس‌دی اگر چیز جالبی بود آمار استفاده از اون توی دنیا رشد می‌کرد. اگر فری‌بی‌اس‌دی چیز جالبی بود سولاریس خودش رو به سمت لینوکس سوق نمی‌داد. نمونه بارز کثافت‌کاری در فری‌بی‌ا‌س‌دی jail هستش که واقعا آدم به مفهوم یک سیستم مهجور پی می‌بره.

همینطور در و گوهر هست که داری میریزی :))

openbsd امن ترین سیستم عامل جهان نیست؟ :))
۱۲ ایراد در ۱۰ سال (تازه همش خطرناک نبودن )
فقط یک لینوکس نام ببرید که ۱۲ ایراد امنیتی در ۱ سال داشته باشه :))

شبکه ای که شما تشخیص بدی مثل بقیه چیزاتون هست :))
حتماً استادیو های فیلم سازی هم از شما کمتر می فهمن که رندر کردنشون رو رو شبکه شیر می کنن و به عقل قلیلشون هم نمی رسه که به جای اینکه رو BSD این کار رو بکنن از لینوکس استفاده کنن
شیر کردن رندن اونم تو شبکه ( اگر یکم فکر کنید می بینید که از تمام کارهایی که تو عمرتون کردید سنگین تر هست )
نمونه ( ماتریکس اونم در سال ۹۹)
بیخود نیست که از مک استفاده می کنند؟ ( که کرنلش بر اساس bsd هست)

فقط شما استادی :))
شاد باشید
واقعاً که استادید
اون دانشگاه هام الکی هست و فقط شما استادی
آخرین بار توسط کرگدن در پنج شنبه 4 مهر 1387, 2:36 pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

پستتوسط کرگدن » پنج شنبه 4 مهر 1387, 1:50 pm

http://www.openbsd.com/

Only two remote holes in the default install, in more than 10 years!

Five years without a remote hole in the default install!

default install رو دقت کنید
این یعنی امنیت :mrgreen:

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » پنج شنبه 4 مهر 1387, 2:09 pm

ول کنید بحث نیست این‌جا، دعواست اونم خیلی زشت. در پایان بهتره اگه بازم ادامه میدین برای هر ادعایی یه منبع هم معرفی کنین.

قبلیبعدی

بازگشت به سوزی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان