مقایسه سوزی و فدورا 9

سوالهای مربوط به لینوکس سوزی

Re: مقایسه سوزی و فدورا 9

پستتوسط کرگدن » پنج شنبه 4 مهر 1387, 2:28 pm

hedayat نوشته است:ول کنید بحث نیست این‌جا، دعواست اونم خیلی زشت. در پایان بهتره اگه بازم ادامه میدین برای هر ادعایی یه منبع هم معرفی کنین.

به ایشون بگید معرفی کنند :))
بنده از روی منبع صحبت می کنم
تعداد قرمز ها رو بشمرید:)
همه آپدیت ها -ایرادات - و اشکالات امنیتی از سال ۲۰۰۵ تا حالا ۳۹ تاست :)
فقط ۲۰۰۸ اونم ۵ ماه 100 تا:D
http://www.frsirt.com/english/search.php
اسم هر دو رو سرچ کنید و مقایسه کنید

اینم برای ماتریکس
http://www.freebsd.org/news/press-rel-1.html
فقط سخت افزار رو ببینید
dual p2 450 :))
ولی وقتی ۳۲ تا شد اونوقت قولی میشه

مدیر سایت
آواتار کاربر

پستتوسط saeedi » جمعه 5 مهر 1387, 6:04 pm

ببین حرف زدنت کاملا توهین آمیزه. اولا امنیت رو در کنار قابلیت می‌سنجند. وگرنه داس خیلی سیستم عامل امنی هست. من راجع به openbsd می‌دونم . ولی وقتی امکانات یه سیستم عامل در حد هویج هست دیگه امنیت نمی‌تونه مفهومی داشته باشه. حتی قبل از ۲۰۰۵ فکر کنم بعد از ده سال یک باگ امنیتی توش پیدا شد. ولی اینها دلیلی بر امنیت یک سیستم نیست. در ضمن وقتی صحبت از بی‌اس‌دی می‌شود منظور فری‌بی‌اس‌دی هستش.
وقتی می‌گیم ردهت سیستم امنی هست یعنی در کنار اونهمه قابلیت این ادعا مطرح میشه.
اما در زمینه grid clustering :
فیلمهای هالیوودی همه از سیستمهای لینوکسی برای این کار دارند استفاده می‌کنند. نمونش lord of the rings و shrek بود. این هم لینک.
در مورد این هم که من می‌دونم یا نه بهتره بیایی با هم به یکی از آزمایشگاهها امنیت شبکه مجهز توی یکی از معتبرترین دانشگاههای دولتی ایران بزنی تا سیستمهایی را که متشکل از یه سری sun workstation و intell quad core هستند رو بهت نشون بدم بهمراه قراردادش تا ببینی که من چیزی از grid clustering می‌دونم یا نه. اگه دوست داشتی اونجا آزمایشگاه امنیتی خوبی هست . packet generator سخت افزاری هم داریم . اگه دوست داشتی می‌تونی بیایی با هم بریم.
سید محسن سعیدی
-----------------------------
فدورا یعنی همه چیز

پستتوسط کرگدن » جمعه 5 مهر 1387, 7:01 pm

saeedi نوشته است:ببین حرف زدنت کاملا توهین آمیزه. اولا امنیت رو در کنار قابلیت می‌سنجند. وگرنه داس خیلی سیستم عامل امنی هست. من راجع به openbsd می‌دونم . ولی وقتی امکانات یه سیستم عامل در حد هویج هست دیگه امنیت نمی‌تونه مفهومی داشته باشه. حتی قبل از ۲۰۰۵ فکر کنم بعد از ده سال یک باگ امنیتی توش پیدا شد. ولی اینها دلیلی بر امنیت یک سیستم نیست. در ضمن وقتی صحبت از بی‌اس‌دی می‌شود منظور فری‌بی‌اس‌دی هستش.
وقتی می‌گیم ردهت سیستم امنی هست یعنی در کنار اونهمه قابلیت این ادعا مطرح میشه.
اما در زمینه grid clustering :
فیلمهای هالیوودی همه از سیستمهای لینوکسی برای این کار دارند استفاده می‌کنند. نمونش lord of the rings و shrek بود. این هم لینک.
در مورد این هم که من می‌دونم یا نه بهتره بیایی با هم به یکی از آزمایشگاهها امنیت شبکه مجهز توی یکی از معتبرترین دانشگاههای دولتی ایران بزنی تا سیستمهایی را که متشکل از یه سری sun workstation و intell quad core هستند رو بهت نشون بدم بهمراه قراردادش تا ببینی که من چیزی از grid clustering می‌دونم یا نه. اگه دوست داشتی اونجا آزمایشگاه امنیتی خوبی هست . packet generator سخت افزاری هم داریم . اگه دوست داشتی می‌تونی بیایی با هم بریم.

وقتی اینطوری حرف می زنی منم باید همینطوری حرف بزنم :))
openbsd در حد هویج هست؟ :))
خانواده bsd هست که اصلش همون freebsd هست
openbsd هم بر اساس freebsd هست همینطور pcbsd- netbsd و......
مثل اینکه بگی وقتی صحبت از لینوکس میشه یعنی اسلکویر
حب اونوقت چه قابلیت هایی نداره؟
که شما در حد داس می دونیدش؟ :))

من نگفتم از لینوکس استفاده نمیشه
شما گفتی این به درد نمی خوره و در حد هویجن و اینا
گفتم استفاده می کنند وگرنه الات هم لینوکس به خاطر تنوع نرم افزار هاش بسیار همه گیر شده ( مخصوصاً در کارهای تخصصی)

ولی این دلیل نمیشه بگید bsd و solaris مهجور هستند و هویج :))

این یعنی شما از مهندسی هیچ چیز نفهمیدید :mrgreen:

مهندس به کسی می گن که تمام ابزار های کارش رو بشناسه و مزایا و معایبش رو بدونه و در زمینه مناسب ازش استفاده کنه
کسی که انقدر راحت می گه سان و openbsd به درد نمی خوردن . چی بگم که توهین نباشه؟ :mrgreen:
شما همینحا نشون دادی چقدر معلومات داری و احتیاجی نیست به امتحان گرفتن از شما
بنده هم در سطحی نیستم که سواد امتحان گرفتن از شما رو داشته باشم
ولی می تونم بفهمم حرف هایی که می زنید فقط تعصب بی جا هست
در ضمن بنده سواد شما رو زیر سئوال نبردم
فقط دارم می گم این تعصب بی خودی رو بذارید کنار

redhat یکی از شرکت های قول و توسعه دهنده لینوکس و نرم افزار های سازمانی هست
شما هم بهش علاقه دارید
ولی این دلیل نمیشه که قول های دیگه که در کار های خودشون بسیار خوب ار کردن انقدر ضعیف بدونید
هر چیزی جای خودش نیکوست

آواتار کاربر
محل اقامت: تبریز

پستتوسط Exclusive » جمعه 5 مهر 1387, 9:49 pm

saeedi نوشته است:من تخصص جاوایی ندارم . ولی فکر می‌کنم در آینده فدورا در جاوا نیز اول خواهد شد. به خاطر حرکتی خوبی که در پیاده‌سازی جاوای گنو سالهاست که آغاز کرده‌اند که انصافا هم کار آسونی نیست.

بهترین محیط رو داره فدورا برای برنامه نویسی به زبان جاوا من از jdeveloper , netbeans استفاده می کنم قبلنا وقتی تو سوزه با این ابزارها کار می کردم سوزه خیلی سنگین می شد (اصطلاح دقیقشو نمی دونم) و مجبور می شدم هر ۶ ساعت یکبار سیستم رو ریستارت کنم ولی الان از وقتی که از فدورا ۹ استفاده می کنم این مشکل وجود نداره حتی با اینکه اوراکل رو هم رو سیستمم نصب کردم .
[CENTER] TabrizLug [/CENTER]

پستتوسط کرگدن » جمعه 5 مهر 1387, 10:20 pm

Exclusive نوشته است:
saeedi نوشته است:من تخصص جاوایی ندارم . ولی فکر می‌کنم در آینده فدورا در جاوا نیز اول خواهد شد. به خاطر حرکتی خوبی که در پیاده‌سازی جاوای گنو سالهاست که آغاز کرده‌اند که انصافا هم کار آسونی نیست.

بهترین محیط رو داره فدورا برای برنامه نویسی به زبان جاوا من از jdeveloper , netbeans استفاده می کنم قبلنا وقتی تو سوزه با این ابزارها کار می کردم سوزه خیلی سنگین می شد (اصطلاح دقیقشو نمی دونم) و مجبور می شدم هر ۶ ساعت یکبار سیستم رو ریستارت کنم ولی الان از وقتی که از فدورا ۹ استفاده می کنم این مشکل وجود نداره حتی با اینکه اوراکل رو هم رو سیستمم نصب کردم .

چون فدورا ۹ یکی از سریعترین توزیع های لینومس هست ;)

کحیط خاصی برای جاوا داره؟
این ابزاری که شما دارید روی همه پلتفرم ها جواب می ده
ولی اینکه فدورا سریعتر جواب میده به خاطر خود فدورا هست نه اینکه امکانات خاصی برای برنامه نویسان جاوا محیا کرده باشد

بنهده هم با glassfish
oracle10g ex
netbeans 6.1
که همزمان ازشون استفاده می کنم روی هر دو توزیع مشکلی ندارم
و حتی ۳ ۴ روز سیستمم رو خاموش هم نمی کنم :)
تنها برتری که در اوبنتو هست اینه که این پکیج ها در منابع هست (هرچند که بنده به خاطر اینکه در فدورا هم ازش استفاده می کنم خودم دانلود می کنم)
و ازشون پشتیبانی میشه

آواتار کاربر
محل اقامت: تهران

پستتوسط Nima » جمعه 5 مهر 1387, 10:23 pm

آخه دوستان وقتی جفتتون اعتقاد دارین که مرغ یه پا داره و میدونین که نمیتونین همدیگرو قانع کنین دیگه چه کاریه که ادامه میدین بحث رو؟؟؟؟!!! ;)
این بحثا فقط تبلیغ منفیه واسه این فروم ! اگه بحثی هم هست یا دعوایی هم دارین خوب خصوصی حلش کنین چه لزومی داره به این شکل!!!!؟؟
Fedora Python Django Twisted Tornado Kivy
نیما نوروزی

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » جمعه 5 مهر 1387, 10:28 pm

واقعا فدورا سریعترینه؟!! راستش من سایت phoronix رو دنبال می‌کنم، معمولا تو بعضی زمینه‌ها فدورا سریعتره و تو بعضی زمینه‌ها کند تر. اوبونتو سرعت خوبی داره!!
:D

پستتوسط کرگدن » جمعه 5 مهر 1387, 11:01 pm

hedayat نوشته است:واقعا فدورا سریعترینه؟!! راستش من سایت phoronix رو دنبال می‌کنم، معمولا تو بعضی زمینه‌ها فدورا سریعتره و تو بعضی زمینه‌ها کند تر. اوبونتو سرعت خوبی داره!!
:D

سریعترین منظورم سریعترین در همه توزیع ها نبود :)
یکی از پرسرعت ترین
مخصوصاً ۹
البته اوبونتو هم در نسخه آخر سرعتش خیلی خوب شده

ولی فدورا به خاطر کرنل ۲.۶.۲۶ سریعتر از توزیع هایی هست که کرنل قدیمی تری دارند ( مثل اوبونتو ۸.۰۴)

ولی رقابت اوبونتو ۸.۱۰ و فدورا ۱۰ که هر دو از ۲.۶.۲۷ استفاده می کنند و با فاصله ۲ ۳ روز از هم منتشر می شن خیلی دیدنی خواهد بود

ولی حدس می زنم فدورا برنده خواهد بود
چون اوبونتو به خاطر هدفی که داره ( راحتی و گسترش) خیلی مسائل رو اضافه کرده ( کنترل های بیشتری داره) و این سرعت رو کم خواهد کرد
ولی اوبونتو از نسخه ۸.۰۴ سرعت خوبی داره ( ولی به فدورا ۹ نمی رسه)

آخه دوستان وقتی جفتتون اعتقاد دارین که مرغ یه پا داره و میدونین که نمیتونین همدیگرو قانع کنین دیگه چه کاریه که ادامه میدین بحث رو؟؟؟؟!!! ;)
این بحثا فقط تبلیغ منفیه واسه این فروم ! اگه بحثی هم هست یا دعوایی هم دارین خوب خصوصی حلش کنین چه لزومی داره به این شکل!!!!؟؟

بنده چیزی رو نمی خوام ثابت کنم
فقط می خوام بهشون بگم درسته ردهت خیلی قوی هست
ولی این قدرت رو از GNU داره
تک تک پروژه های گنو
همه محصولات آزاد قدرتمند هستن و باید بهشون افتخار کنیم
توزیع های خوب زیادی هستن
هر کدوم در زمینه ای خوب کار کرده
سولاریس پایداری و لایه منطق بسیار خوبیه
برای اوراکل ( دیتابیس ) و سرور های جاوایی وواقعاً حرف نداره
ولی کمبود هایی هم داره که در هدفش نیستن و هزینه بالایی داره (چون با سخت افزار خودش رویایی میشه)

bsd بسیار پایدار هست و پر سرعت و امن ( سرویس شبکه بسیار خوبی هم می ده ) این مدیون سیستم فایل قدرتمند خودش هست و کرنل بسیار علمی و حساب شده
ولی نرم افزار های کمتری براش هست و پشتیبانی کمی ازش میشه
لینوکس کمی امنیت پایین تری داره و پایداری کمتری
ولی در عوض ابزار ها و پشتیبانی بسیار بیشتری براش هست

ححالا باید دید در کجا می خوایم از چی استفاده کنیم
اونوقت باید تصمیم بگیریم
حتی می تونیم از ترکیب اینها استفاده کنیم

مدیر سایت
آواتار کاربر

پستتوسط saeedi » جمعه 5 مهر 1387, 11:09 pm

بحث مهجور بودن با به دردنخور بودن فرق می‌کنه. من می‌گم مثلا ویندوز به درد نمی‌خوره. ولی می‌گم سان مهجوره. اگر چه داره از این حالت میاد بیرون. چون فهمیدن که باید عوض بشند. باز هم می‌گم نمونه بارزش open solaris هست که من نصبش هم کردم و باهاش کار کردم. وقتی که سان میاد و امکان نصب بسته‌های rpm متعلق به centos , rhel رو روی خودش اضافه می‌کنه به خاطر اینه که می‌دونه که باید به سمت لینوکس بیاد. سان تا الان هم به خاطر سخت‌افزارش از سیستم‌عاملش استفاده شده نه اینکه به خاطر سیستم‌عاملش سخت‌افزارش استفاده بشه. اینکه من می‌گم وقتی می‌گن بی‌اس‌دی یعنی فری‌بی‌اس‌دی به خاطر اون عمومیتش هست.
بهر حال بیخیال. پس از سالها چیز خاصی توی بی‌اس‌دی و سان ندیدم که بخوام اونها رو ارجحیت بدم. حتی مشکلات امنیتی هم با استفاده از SPA قابل حل هستند تا ۹۹ درصد.
باز هم تاکید می‌کنم که اصلا امنیت لینوکس پایینتر از سولاریس و بی‌اس‌دی نیست. بلکه بالاتر هم هست. شما تا کاملا با selinux مدتها کار نکنید این ها رو نمی‌تونید قیاس کنید.
سید محسن سعیدی
-----------------------------
فدورا یعنی همه چیز

آواتار کاربر
محل اقامت: تهران

پستتوسط Nima » جمعه 5 مهر 1387, 11:22 pm

من هم با تعصب مخالفم ;)
Fedora Python Django Twisted Tornado Kivy
نیما نوروزی

قبلیبعدی

بازگشت به سوزی