همکاری مایکرسافت با suse

سوالهای مربوط به لینوکس سوزی
آواتار کاربر

همکاری مایکرسافت با suse

پستتوسط atmahasan » جمعه 1 شهریور 1387, 5:42 am

شرکت مايکروسافت روز گذشته اعلام کرد که با 100 ميليون دلار سرمايه‌گذاري جديد، همکاري‌هاي کنوني خود را با شرکت Novell گسترش مي‌دهد.
شرکت‌هاي مايکروسافت و Novell همکاري‌هاي دوجانبه خود را از 2 سال قبل آغاز کرده‌اند و غول نرم‌افزاري دنيا هم‌اکنون قصد دارد با خريد نرم‌افزار Suse Linux شرکت Novell به ارزش 100 ميليون دلار، پس از پشتيباني و ارايه خدمات براي اين نرم‌افزار، آن را به مشتريان بفروشد.
طبق اخبار منتشر شده از سوي مايکروسافت، اين سرمايه‌گذاري‌ها از ماه نوامبر سال جاري ميلادي آغاز مي‌شود.
اين قرارداد با محوريت تطبيق بيشتر دو نرم‌افزار Windows Server و Suse Linux Enterprise Server صورت گرفته است. طبق قرارداد مايکروسافت و Novell که در نوامبر 2006 منعقد شد و مدت آن 5 سال اعلام شده است، شرکت مايکروسافت موظف شد به ميزان 240 ميليون دلار از نرم‌افزارهاي Novell را خريداري کند. شرکت Novell اعلام کرد که در طول 18 ماه گذشته به ميزان 157 ميليون دلار از نرم‌افزارهاي اين شرکت به مايکروسافت فروخته شده است.
اين دو شرکت اعلام کردند که از هم‌اکنون تا ماه نوامبر، به معرفي بيشتر اين نرم‌افزارها و پشتيباني‌هاي مايکروسافت از آن‌ها که مزاياي فراواني براي سازمان‌هاي بزرگ دارد، خواهند پرداخت.
اين همکاري‌ها باعث انتقادات شديد مدافعان نرم‌افزارهاي متن‌باز مبني بر بروز اختلال در روند اين نرم‌افزار شده است. کاربراني که قصد استفاده از اين محصولات را دارند، با فضاي ادغام شده از نرم‌افزارهاي مايکروسافت و Novell مواجه مي‌شوند.
مايکروسافت و Novell اعلام کردند، شرکت‌هايي که از اين همکاري‌ها سود خواهند برد شامل BMW، HSBC Holdings،‌ Southwest Airlines و Wal-Mart مي‌شوند

منبع:
http://www.systemgroup.net/web/guest/it ... 0099/63974
آخرین بار توسط atmahasan در پنج شنبه 26 دی 1387, 9:58 am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

Re: بالاخره مایکرسافت suse را خرید

پستتوسط کرگدن » جمعه 1 شهریور 1387, 10:44 am

درود

در یک تاپیک دیگه هم عنوان کردید

نمی دونم از کجا به این نتیجه رسیدید که suse رو ماکروسافت خریده؟

open suse و suse EN جزو یکی از توزیع های خوب و قدرتمند هست و هنوز آزاد هست ( open suse)
حتی اگر ماکروسافت هم اونو بخره خیلی احتمال کمی داره تا بتونه اونو از حالت آزاد در بیاره

ناراحتی ها و روی برگردانی ها هم برای قرار داد هست وگرنه هنوز کاربران زیادی ازش استفاده می کنند

همکاری با خرید فرق داره
لطفاً عنوان تاپیک رو اصلاح کنید

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » جمعه 1 شهریور 1387, 1:49 pm

وا! حالا اصلا مگه مایکروسافت چشه؟!! مثلا نوکیا Qt رو خرید، مایکروسافت هم مثلا اگه suse رو بخره چی میشه؟! تازه بامزه میشه دیگه مایکروسافت هم لینوکسی میشه. به نظرم ممکنه اتفاقای خوبی بیفته. شایدم اتفاق خوبی نیفته ولی ممکنه اتفاق بدی هم بیفته؟!! مخصوصا که بعیده اگه بخواد در زمینه‌ی انحصار و اینا بره جلو فدورا مایکروسافتی بشه... در هر صورت، مایکروسافت به خودی خود که چیز بدی نیست! اگه کاری کرد که بد بود به اون گیر بدین نه به خاطرمایکروسافت بودنش!!

مدیر سایت
آواتار کاربر

پستتوسط saeedi » جمعه 1 شهریور 1387, 1:59 pm

بهر حال بالاترین فروش رو با اختلاف خیلی زیاد توی دنیای لینوکس ردهت داره و من فقط یه چیز رو می‌دونم که مایکروسافت خودش هم می‌دونی در صورت ادامه فعالیت بر ویندوز شکستهای زیادی رو متحمل خواهد شد. نمونش همین بحث ویستا بود که با این همه هزینه تولید اصلا مورد استقبال واقع نشد. برعکس می‌بینیم که mac OS X بر محبیوبیت خود افزود و حتی لینوکس. بهر حال اونها هم خواهی نخواهی به سمت سوزی خواهند رفت. اما چند تا مشکل وجود داره. یک اینکه یه قسمتهایی از سوزی مثل yast قبلا GPL نبود ولی بعدا ناول اون رو باز کرد. ممکنه مایکروسافت هم یه سری ارتباطات بین سوزی و سرورهای خودش بوجود بیاره که اپن سورس نباشه و کاربران مایکروسافت رو به سمت سوزی که در آینده احتمالا محصول خودش خواهد شد بکشونه. ولی سوزی الان هم در دنیا خیلی خیلی کم مخصوصا روی بحث سرور استفاده میشه. من خیلی دید خوبی نسبت به کارهای میکروسافت ندارم . چون می‌دونم کاری که توش پول نباشه و کد باز هم باشه سراغش نمی‌ره. پس ممکنه سوزی در آینده به سمت بسته‌شدن حرکت کنه. اگر چه کلش بسته نخواهد شد یعنی نمی‌تونه که بشه.
سید محسن سعیدی
-----------------------------
فدورا یعنی همه چیز

آواتار کاربر
محل اقامت: ارومیه

پستتوسط shahram001 » جمعه 1 شهریور 1387, 3:55 pm

از اولش هم از این زوزه خوشم نمیومد :o
فدورا یعنی آزادی

آواتار کاربر

پستتوسط atmahasan » شنبه 2 شهریور 1387, 5:13 pm

سلام جناب کرگدن جسارت منو میبخشید من بخاطر اینکه به سوزه هم مثل اوبونتو و فدورا بسیار علاقه مندم راستش با دیدن این خبر خشکم زده بود واسه همین
به سرعت بدون توجه به اون تاپیک که حالا دیدم خبر رو منتشر کردم مشکل اینجاست که من همزمان اوبونتو و سوزه و فدورا رو دوست دارم و اخبار هر سه رو دنبال میکنم ولی حالا این اتفاق منو شوکه کرده مایروسافت با اون پشتیبانی مسخرش که کلی جک راجبش هست میخواد پشتیبان سوزه باشه
در ضمن من ازه سه ورژنی که ناول تولید میکنه مطلعم اما open suse صرفا یک ازمایشگاه برای نسخه های تجاری دستکاپ و سرور هست حالا هم که تبدیل میشه به محل ازمایشات مایکروسافت که البته باید جور اون رو کاربرا متحمل بشن و اون در نسخه تجاری سودش رو ببره و اینکه چه چیزهای ازمایش و توسعه پیدا کنه اونم با نظر مایکرو سافت تعین خواهد شد این مسایل انچنان بازتاب منفی در دنیا داشته که تاکنون بسیاری از کاربران رو به تردید راجع به استفاده از suse دچار کرده مشکل اینه
آخرین بار توسط atmahasan در سه شنبه 6 آبان 1387, 4:00 am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

آواتار کاربر

پستتوسط meisamkh » یکشنبه 3 شهریور 1387, 2:15 pm

خدا رو شکر که توی دنیای لینوکس آنقدر توزیع مختلف داریم که اگه زوزه و امثالشو ماکروسافت بخره یا پشتیبانی کنه کاربراشون بدونه توزیع نمی مونند :lol:
این ماکروسافت هم یواش یواش داره تسلیم می شه ها می خواد خودشم یک توزیع از لینوکس رو بده تو بازار اما روش نمی شه می ره با ناول قرار داد می بنده و . . . :lol: :lol:
لینوکس بهشت برنامه نویسان
میثم خضرلو

آواتار کاربر
محل اقامت: کرمانشاه

Re: همکاری مایکرسافت با suse

پستتوسط soa » یکشنبه 13 بهمن 1387, 7:40 pm

نسخه چندم به بعدش رو خریده؟
من که باشنیدن این خبر خیلی ناراحت شدم
چون انصافا سوزی خیلی توزیع جالبی بود و می تونست خدشو به فدورا برسونه و حتی بالاتر هم بره...

معاونت سایت
آواتار کاربر

Re: همکاری مایکرسافت با suse

پستتوسط hedayat » دوشنبه 14 بهمن 1387, 5:03 pm

آقا چه خبره؟ خبر رو قشنگ بخونین بعد نظر بدین. نسخه‌ی چند به بعدشو خریده یعنی چی؟!! تازه از کجا معلوم اگه مایکروسافت یه لینوکس بخره لینوکس خیلی بهتر نشه؟!!!
در هر صورت suse هنوز مال ناوله.

بازگشت به سوزی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان