چرا با اوبونتو مشکل دارم؟

مباحث مربوط به توزیعهای خانواده دبیان

چرا با اوبونتو مشکل دارم؟

پستتوسط fns4565 » دوشنبه 31 خرداد 1395, 12:03 pm

در این مطلب میزان ذوق زدگی ام را از دریافت آخرین توزیع لینوکس اوبونتو برایتان شرح دادم اما اکنون بسیار ناراحتم از اینکه اعلام می کنم دومین تجربه ام با لینوکس هم به بن بست رسیده است. اگر دوست دارید بیشتر بدانید ادامه مطلب را بخوانید.

البته علیرغم تمام سعی متخصصان لینوکس کار در پیچیده کردن هرچه بیشتر انواع لینوکس! خصوصا در مراحل نصب توانستم اوبونتو را با آزمون و خطا نصب کنم(البته سایتهای فراوانی برای توضیح چگونگی نصب این سیستم عامل وجود دارند که ساعتها وقتم برای مطالعه آنها گرفته شد ولی در کمال تعجب بعد از همه این مطالعات وقتی رفتم سراغ نسخه ای که دوستان هلندی برایم ارسال کرده بودند متوجه شدم که این همه توضیح و راهنمایی برای یکی دیگر از ریلیزهای نسخه به نام Ubuntu Alternate CD است که تنها راه دریافت آنهم دانلود سی دی آن می باشد و مراحل نصب در این ریلیز اوبونتو که از طریق پست ارسال می شود کاملا متفاوت است!!).

اما می رسیم به مشکل اصلی! چیزی که من نمی دانستم این بود که لینوکس ها با اکثر مودمهای رایج بازار سر سازگاری ندارند. یعنی بیشتر مودمهای بازار درایور مخصوص لینوکس ندارند یا اگر دارند مشکلات خاص خودشان را به همراه دارند. من از مودم رایج بازار ایران یعنی Zoltrix Smart Spirit در سیستمم استفاده می کنم و الان که این مطلب را می نویسم بعد از 3-4 ساعت جستجو در اینترنت متوجه شدم که درایور درست و حسابی برای این مودم و لینوکس موجود نیست. جالبتر این که این توزیع لینوکس یعنی اوبونتو به شدت به اینترنت وابسته است یعنی حتی برای نصب ساده ترین برنامه ها مانند Ebook Reader ها یا حتی چیزهای خیلی ساده تر باید به اینترنت وصل شود. حالا شما قضاوت کنید سیستم عاملی که نمی شود با آن به اینترنت وصل شد به چه دردی می خورد. فکر کنم این آخرین تلاش من برای تجربه یک سیستم عامل دیگر به جز ویندوز دوست داشتنی! باشد.

پانوشت: البته بعد از یک روز تمام سر و کله زدن تونستم مودم رو نصب کنم و دارم سعی می کنم چیزای بیشتری یاد بگیرم. همچنین سعی می کنم یاد گرفته هام رو توی یادداشتهای بعدی بنویسم شاید به درد یکی دیگه بخوره.

آیفون تصویری تکنما

بازگشت به دبیان و اوبونتو

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 0 مهمان