نکاتی کاربردی برای کاربران Mandriva

توزیع مندریوا
آواتار کاربر

نکاتی کاربردی برای کاربران Mandriva

پستتوسط sucexp » دوشنبه 27 مرداد 1387, 1:56 am

سلام دوستان ،
من قصد دارم تو این انجمن نکاتی رو مطرح کنم که نه فقط تو مندریوا بلکه تو خیلی دیگه از لینوکس‌ها مخصوصاً redhat based ها بدرد میخوره.
البته فایل‌های این توضیحات رو هم یه جای دیگه آپلود میکنم که شماها اگه حوصله نداشتید اینجا بخونید خوشگلترشو دانلود کنید.
;)

آواتار کاربر

Re: نکاتی کاربردی برای کاربران Mandriva

پستتوسط sucexp » دوشنبه 27 مرداد 1387, 2:02 am

به نام خدا
اگه از کاربرای مندریوا باشید شاید این مشکل براتون پیش اومده باشه که بعد از اینکه یه توزیع جدید میاد و هنوز stable نشده هنگام نصب بعضی از بسته‌های بروزشده توزیع جدید روی توزیع قدیمی سیستم عاملتون خراب بشه.
در واقع این اصطلاح خراب شدن به این معنیه که شما چند تا packet نصب کردید که با بعضی از packetهای دیگه مشکل دارن.
به احتمال زیاد شما این کار رو از طریق گرافیکی و packet manager مندریوا انجام ندادید!!!!
اما برای اینکه اینکار رو از طریق خود packet manager و بدون دردسر انجام بدید فقط کافیه بسته‌های جدید رو به database نرم افزارpacket manager مندریوا اضافه کنید ، مراحل کار رو برای توزیع ۲۰۰۷ توضیح میدم که قصد معرفی بسته‌های توزیع ۲۰۰۸ رو روی اون داریم:
۱) قبل از هر کاری DVD توزیع ۲۰۰۸ رو داخل دستگاه بزارید. D:
۲) حالا به منوی ستاره برید و System->Configuration->Configure Your Computer
۳) بعد از وارد کردن گذرواژه کاربر root در قسمت Software Management روی شمایل rpm تقه بزنید(کلیک کنید)
۴) در پنجره باز شده روی دکمه Add Custome تقه بزنید.
۵) اکنون پنجره Add a Medium نمایش داده میشود
۶) در قسمت Type of Medium گزینه removable Device رو انتخاب کنید(به شرطی که بسته ها رو از روی CD , DVD ,Flashیا چیزی مثل اون میریزید)
۷) بر روی گزینه Relative path to synthesis /hdlist تقه بزنید.
۸) حالا باید داخل DVD دنبال فایلهای synthesis.hdlist.cz بگردید(دقت کنید معمولاْ این فایلها در آدرسی که بسته‌ها قرار دارندو داخل پوشه‌ای با نام media_info قرار دارند)
۹) به ازای هر کدام از فایلهای یافته شده باید مراحل زیر را تکرار کنید.
۱۰) در قسمت Name یک نام برای این دسته انتخاب کنید.
۱۱) در قسمت path آدرس مکانی را که بسته‌های مربوط به این فایل(synthesis.hdlist.cz) قرار دارند را وارد کنید(قبلاْ توضیح دادم که این فایل کجا قرار داره پس آدرس بسته‌ها میشه یک مرحله قبل از جایی که فایل synthesis.hdlist.cz قرار داره. مثلاْ اگه آدرس فایل این باشهmnt/cdrom/i586/media/contrib/media_info/synthesis.hdlist.cz/ شما در قسمت path باید این عبارت رو وارد کنید mnt/cdrom/i586/media/contrib/ )
۱۲) در قسمت Relative path to synthesis /hdlist ادامه آدرس رو وارد کنید( با توجه به مثال قبلی میشه media_info/synthesis.hdlist.cz )
۱۳) روی دکمه OK تقه بزنید و برای بقیه فایلها این کار رو انجام بدید.

از این به بعد تمام بسته‌های توزیع جدید در packet manager قرار دارند.
**توضیح: برای توزیع ۲۰۰۸ باید از آدرسهای زیر استفاده کنید:
/mnt/cdrom/i586/media/main/media_info/synthesis.hdlist.cz
/mnt/cdrom/i586/media/contrib/media_info/synthesis.hdlist.cz
/mnt/cdrom/i586/media/non-free/media_info/synthesis.hdlist.cz
/mnt/cdrom/i586/media/restricted/media_info/synthesis.hdlist.cz

بازگشت به مندریوا

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 2 مهمان