تفاوت CentOS و RedHat در چیست؟

سرورهایی که بر پایه ردهت، سنت‌او‌اس و فدورا هستند.
آواتار کاربر

تفاوت CentOS و RedHat در چیست؟

پستتوسط oha » سه شنبه 16 خرداد 1391, 6:40 pm

با یاد خدا
سلام دوستان
من هر دو سیستم عامل redhat enterpraise 6.2 و CentOS 6.2 رو نصب کردم اما در نگاه اول نتونستم به تفاوت چشمگیری بین این دو برسم برنامه ها و سرویس ها که یکی بودن و هسته هم تنها تفاوت بکگراند و تم و آیکون بود
اما یکیش پولی و یکی رایگان
دوستانی که در این زمینه تخصص دارن ممنون میشم ما رو روشن کنن که چه تفاوت هایی دارن اینها

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

Re: تفاوت CentOS و RedHat در چیست؟

پستتوسط hedayat » سه شنبه 16 خرداد 1391, 9:52 pm

redhat enterprise پشتیبانی شرکت ردهت رو داره (البته فقط برای کسایی که پولش رو بدن؛ و برای بقیه «هیچ» پشتیبانی‌ای نداره و حتی به‌روز رسانی‌ای براشون منتشر نمی‌کنه) اما centos پشتیبانی تجاری نداره ولی به روز رسانی‌های ردهت رو به دست بقیه می‌رسونه.
به طور خلاصه: استفاده کردن از rhel بدون پرداخت پولش مسخرست! و هر کس هم این کار رو می‌کنه اشتباه می‌کنه و نه تنها سودی نمی‌کنه بلکه ضرر هم می‌کنه. از نظر نرم‌افزاری تفاوتی بین rhel و centos نیست البته centos کمی تاخیر داره.

آواتار کاربر

پستتوسط oha » چهارشنبه 16 خرداد 1391, 1:38 am

یعنی میخواین بگین تنها تفاوتشون کیفیت پشتیبانیه؟
نرم افزاری هیچ تفاوتی ندارن؟

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » چهارشنبه 17 خرداد 1391, 11:48 am

تا جایی که من میدونم، بله.
ردهت سورس‌های rhel رو میگذاره برای دانلود. centos و چند تای دیگه مثل scientific linux هم اون‌ها رو دانلود می‌کنن و کامپایل می‌کنند.
البته ممکنه توی ردهت چیزهایی باشه که هنوز آزاد و/یا open source نباشند... نمیدونم! ولی اگه هم باشند کم هستند و به زودی هم open source خواهند شد! به هر حال مهم‌ترین تفاوت همون پشتیبانیه.

بازگشت به ردهت

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 6 مهمان