استفاده از ردهت ایترپرایز لینوکس ۷ (حل شد)

سرورهایی که بر پایه ردهت، سنت‌او‌اس و فدورا هستند.
آواتار کاربر

استفاده از ردهت ایترپرایز لینوکس ۷ (حل شد)

پستتوسط alireza hashemi » جمعه 23 مرداد 1393, 1:32 am

سلام دوستان.

ببینید این گزینه های زیر رو درست میگم یا نه؟
۱- تا اونجایی که معلومه RHEL رو باید برای پشتیبانیش پول پرداخت کنیم که ما نمیتونیم این کار رو بکنیم.
۲- از سایت ردهت هم نمیتونیم دانلود کنیم و باید از سایتهای متفرقه اون رو گرفت.

خوب حالا برای استفاده از RHEL اون رو از چه سایت هایی بگیریم که معتبر باشه و بعد چتوری و از کجا بتونیم روی اون نرم افزار نصب کنیم و سیستم عامل و برنامه ها رو آپدیت کنیم؟

العان دارم از فدورا استفاده میکنم.(لطفا centos و fedora رو معرفی نکنید.)
آخرین بار توسط alireza hashemi در شنبه 25 مرداد 1393, 8:47 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

Re: استفاده از ردهت ایترپرایز لینوکس ۷

پستتوسط hedayat » جمعه 24 مرداد 1393, 10:25 am

۱. بله
۲. بله و خیر: «نباید» از سایت‌های متفرقه اون رو بگیرید.

شما اگه RHEL میخواین باید اون رو بخرید از ردهت، و اگه نمیخرید نباید از RHEL استفاده کنید. چون به روز رسانی برای سیستم‌عامل نخواهید داشت و سیستم بدون به روز رسانی هم یعنی ضعف امنیتی.

من نمیدونم مشکل شما با CentOS چیه ولی یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسیه که RHELمیخواد ولی نمیخواد اونو از ردهت بخره. گزینه‌های مشابه هم مثل Scientific Linux وجود دارند. نصب نرم‌افزار هم که راحته و مخازن اضافی مثل EPEL هم وجود داره که هم روی RHEL کار میکنه و هم CentOS و غیره.

اگه خیلی روی RHEL اصرار دارید... به نظرم اشتباه میکنید!

آواتار کاربر

پستتوسط alireza hashemi » جمعه 24 مرداد 1393, 3:03 pm

مرسی از پاسختون.
من centos7 رو نصب کردم و پارتیشن های ویندوزی من رو نشناخت و توی گراب هم ویندوز رو نمیدید.(ویندوز 7)
ی سوال دیگه : تمام مخازنی که برای فدورا هست رو میتونیم توی centos داشته باشیم؟ (مثلا برای نصب vidia) یا اینکه فرق داره؟

معاونت سایت
آواتار کاربر

پستتوسط hedayat » جمعه 24 مرداد 1393, 5:17 pm

در حین نصب که پارتیشن ها رو دید؟!
اگه داخل سیستم عامل نمیشناسه ممکنه به خاطر نصب نبودن بسته‌ی مربوط به ntfs باشه. ntfs-3g رو نصب کنید. بعدش باید بتونید درایوهای ویندوزی رو هم ببینید. و بعد از این که داخل سیستم عامل تونستید پارتیشن‌های ویندوز رو ببینید، با grub2-mkconfig تنظیمات گراب رو دوباره بسازید.

خیر! مخازن مخصوص CentOS/RHEL جدا هستند. البته اگه اشتباه نکنم RPMFusion مخازن مخصوص CentOS/RHEL هم داره. به جز اون باید از مخازن EPEL استفاده کنید. توی سایت خود CentOS یه لیست از مخازن جانبی هست.
کلا هر مخزنی که برای RHEL باشه توی CentOS هم باید قابل استفاده باشه. اما مخازن فدورا جدا هستند.

آواتار کاربر

پستتوسط alireza hashemi » شنبه 25 مرداد 1393, 4:59 am

مرسی هدایت جان از کمکت.
centos 7 رو نصب کردم و مشکل پارتیشن حل شد ولی گراب و مخازن رو نتونستم.(برگشتم سمت همون فدورا)
فکر میکنم centos بیشتر برای سرورها خوب باشه.(البته فکر میکنم؟)

ی سوال بی ربط: تقریبا فقط شما هستی که توی این انجمن فعالی و به سوالات جواب میدی و راهنمایی میکنی. چرا اینقدر انجمن خلوته و کسی تو انجمن نیست؟(یعنی طرفدارای فدورا ایقدر توی ایران کم شدن؟)

معاونت سایت
آواتار کاربر

پستتوسط hedayat » شنبه 25 مرداد 1393, 10:45 am

بله خب CentOS همون RHELه که بیشتر برای سرویس‌دهنده‌ها و جاهایی که پایداری خیلی مهم باشه مناسب هست.
مشکل گراب هم باید به راحتی حل بشه ولی خب مخازن متفاوت هست و نرم‌افزارهای فدورا خیلی بیشتر هست.

در مورد سوال دوم هم:‌نمیدونم والا!

آواتار کاربر

پستتوسط alireza hashemi » شنبه 25 مرداد 1393, 8:47 pm

ممنون از کمکت.
الان فدورا نصب کردم.

بازگشت به ردهت

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 8 مهمان