نصب netspeed در centos

سرورهایی که بر پایه ردهت، سنت‌او‌اس و فدورا هستند.
محل اقامت: اصفهان

نصب netspeed در centos

پستتوسط Akbar » جمعه 3 دی 1394, 2:28 am

خدمت همه دوستان صاحب نظر سلام

بنده میخواستم extension "NetSpeed" را روی centos نصب کنم ولی اول اینکه قابلیت اتوماتیک نصب در centos غیرفعال است دوم راهنمای نصب دستی برای NetSpeed مثل بسیاری دیگر از extension ندارد

لطفا اگر میشه راهنمایی کنید که در centos چطور میشه قابلیت نصب اتوماتیک extension ها را فعال کرد و اگر هم نه در خصوص NetSpeed بگویید چطور میشه دستی نصب کرد

ممنون

Re: نصب netspeed در centos

پستتوسط kamran » شنبه 5 دی 1394, 1:48 pm

پستتوسط Akbar » شنبه 5 دی 1394, 3:15 pm

جناب هدایت فکر میکنم این مسئله بدست شما حل میشه

معاونت سایت
آواتار کاربر

پستتوسط hedayat » شنبه 5 دی 1394, 9:52 pm

سلام. والا من نه میدونم netspeed چی هست نه میدونم منظورتون از extension چی هست! لااقل یه توضیح بدید منظورتون extension چی هست؟!! گنوم؟ فایرفاکس؟ ...؟!!

پستتوسط Akbar » شنبه 5 دی 1394, 11:38 pm

hedayat نوشته است:سلام. والا من نه میدونم netspeed چی هست نه میدونم منظورتون از extension چی هست! لااقل یه توضیح بدید منظورتون extension چی هست؟!! گنوم؟ فایرفاکس؟ ...؟!!

حق با شماست. من باید توضیح دقیق تری می دادم.
منظورم extension های گنوم است. که در آدرس روبرو قرار دارند و میتوان بطور اتوماتیک از سایت گنوم بر روی گنوم نصب کرد. http://extensions.gnome.org
اما NetSpeed در آدرس https://extensions.gnome.org/extension/104/netspeed قرار دارد و وظیفه آن نمایش سرعت دیتای اینترنت یا شبکه در حال استفاده است.
البته نمی دونم ربطی داره یا نه ولی نویسنده این افزونه هم شخصی بنام هدایت می باشد.

https://extensions.gnome.org/static/ext ... _104_1.png

(در حد توضیح اینکه با centos 7.2 کار میکنم که گنوم 3.14 را دارد و به نظرم بسیار فوق العاده است. تنها مشکلم اینه که به این افزونه netspeed عادت کردم)

معاونت سایت
آواتار کاربر

پستتوسط hedayat » یکشنبه 6 دی 1394, 3:52 pm

آهان. خب باید ببینین چرا نصبش غیرفعال هست! ممکنه با این نسخه از گنوم سازگار نباشه. در اون صورت دستی هم نصب کنید کار نمیکنه. شاید نسخه‌های قدیمی‌ترشو بگیرید بد نباشه.

اما به هر حال، نصب همه‌ی extensionها به طور کلی یک جور هست مگه این که extension خاصی باشه! و اون هم کپی کردن شاخه‌ی اصلی اون توی آدرس extensionهای گنومه که برای یک کاربر میشه: local/share/gnome-shell/extensions./~

نه این من نیستم :)

پستتوسط Akbar » دوشنبه 7 دی 1394, 11:44 pm

آقا حل شد.

مشکل در نصب نبودن بسته gnome-shell-browser-plugin می باشد.

طریقه نصب : yum install gnome-shell-browser-plugin

بر اساس تجربه شخصی کسانی که از Centos استفاده میکنند توصیه میکنم حتما از آخرین نسخه که ورژن 7.2 است استفاده کنند.
چرا که بسیار پایدار و بدون هیچ گونه مشکلی است. البته شاید دوستان بگویند که فدورا 23 هم مشکلی ندارد ولی اگر از Centos استفاده کرده باشید می بینید که اختلافهایی دارد.
نسخه گنوم 3.14.2 است. و بطور پیش فرض بسته ای که مخصوص نصب اتوماتیک افزونه ها ست نصب نیست که ابتدا نصب کنید تا دیگر هیچ تفاوت خاصی با فدورا نداشته باشد.
این را هم در نظر بگیرید که Centos 7 تا سال 2024 پشتیبانی میشود و هر چند ماه یکبار یک بروزرسانی نسبتا کامل که حتی شامل خود گنوم هم میشود دارد. اولین نسخه گنوم 3.8 بود.

معاونت سایت
آواتار کاربر

پستتوسط hedayat » سه شنبه 7 دی 1394, 12:26 am

به سلامتی.
ممنون که راه حل رو هم گذاشتید. البته کاش کلا این تاپیک رو توی بخش centos زده بودید.

پستتوسط Akbar » چهارشنبه 9 دی 1394, 8:41 pm

hedayat نوشته است:به سلامتی.
ممنون که راه حل رو هم گذاشتید. البته کاش کلا این تاپیک رو توی بخش centos زده بودید.

اختیار دارید. اگه ممکنه خودتون انتقال بدید.

بازگشت به ردهت

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 2 مهمان