ایجاد بخش بازی و سرگرمی

محل اقامت: اصفهان

ایجاد بخش بازی و سرگرمی

پستتوسط Akbar » جمعه 23 دی 1390, 9:50 pm

سلام خدمت مدیر سایت
موضوع بازیها بحث بسیار مهمی است و اگر قرار باشه از گنو لینوکس به عنوان یک سیستم عامل خانگی استفاده نمود معرفی بازی های تحت لینوکس بصورت حرفه‌ای نیاز است.
همانطور هم که میدانید اکثر استفاده کنندگان خانگی کامپیوتر خود را جهت موارد صوتی تصویری استفاده میکنند تا موارد حرفه‌ای...
و با توجه این توضیح پیشنهاد میشود به این موضوع اهمیت بیشتری داده شده و در صفحه اول سایت بخش بازیها و سرگرمیها اضافه شود.

Re: ایجاد بخش بازی و سرگرمی

پستتوسط javad33 » شنبه 24 دی 1390, 11:04 am

عرض سلام و ادب!
اتفاقا از نظر من موضوع بازی یکی از کم اهمیت ترین مباحث توی گنو / لینوکس هست. به چند دلیل!
اولین اینکه لینوکس بستر مناسبی برای بازی نیست و نیازی هم نیست که بخوایم این قضیه رو توجیه کنیم! OpenGL نمیتونه به خوبی DirectX باشه. درثانی کدوم یک از شرکتهای بزرگ بازی سازی تا بحال یک عنوان عالی واسه لینوکس زدن؟ پس بیخیال!!!
اونی که از لینوکس استفاده میکنه میدونه نیازاش چیه! بازی پاشنه آشیل لینوکس هست حالا هرچقدر هم میخواید بیاید بگید با Wine میشه بازیهای ویندوز رو اجرا کرد و فلان و بهمان ولی آخرش بازم به جایی نمیرسیم!
در همین حد که گفته بشه لینوکس هم بازی داره و میشه گهگاه فقط برای رفع خستگی از بازیهاش لذت برد کفایت میکنه!
با تشکر.

معاونت سایت
آواتار کاربر

پستتوسط hedayat » شنبه 24 دی 1390, 1:30 pm

javad33 نوشته است:اولین اینکه لینوکس بستر مناسبی برای بازی نیست و نیازی هم نیست که بخوایم این قضیه رو توجیه کنیم! OpenGL نمیتونه به خوبی DirectX باشه.

این تکه اصلا درست نیست. OpenGL هم هیچ چیزی کمتر از Direct3D نداره (اگه بیشتر نداشته باشه).
در زمینه‌ی مثال هم مثلا بازی Doom 3 همزمان برای ویندوز و لینوکس منتشر شد.
و خیلی کارهای حرفه‌ای گرافیکی هم تحت بستر لینوکس انجام میشه. مثل ساخت یک سری از انیمیشن‌های خیلی کیفیت بالا.
مشکل اصلا بستر نیست، مشکل فقط بازاره همین و بس. اگه شرکت‌ها حس کنن بازار بازی لینوکس خوبه حتما تولید می‌کنن.
و موتورهای بازی سطح بالایی هم تحت لینوکس وجود دارند همین الان و با قیمت‌های بالا فروخته میشن.

پستتوسط Akbar » شنبه 24 دی 1390, 9:50 pm

javad33 نوشته است:عرض سلام و ادب!
اتفاقا از نظر من موضوع بازی یکی از کم اهمیت ترین مباحث توی گنو / لینوکس هست. به چند دلیل!....

با تشکر.

نظر شما بیشتر جنبه احساسی داره. با توجه به تغییرات بوجود آمده در ظاهر لینوکس مانند گنوم ۳ با آن گرافیک جالب و افزایش برنامه های کمکی و کلا رشد گرافیکی لینوکس همه و همه نشان دهنده این موضوع است که توسعه دهندگان این سیستم عامل در کنار اهداف حرفه‌ای هدفی جز همگانی کردن و استفاده خانگی ندارند چرا که اگر قرار بود فقط مثلا در سرورها استفاده بشه پس لزومی نداشت محیطهایی مانند گنوم و کی دی ای بوجود بیاد.
در ادامه این مطلب پیشنهاد میکنم به سایت فدورا برید و در قسمت پایین سایت به عنوان (برجستگی های فدورا) دقت کنید. که در واقع تاییدی بر استفاده فدورا به عنوان یک سیستم عامل خانگی است و این موضوع هیچ منافاتی با ارزشهای فدورا لینوکس ندارد.
اگر اینترنت پر سرعت دارین بازی زیر را که حدود 400 مگ است را دانلود کرده و نصب کنید:
yum install alienarena

پستتوسط silver » دوشنبه 25 دی 1390, 2:08 am

به نظر من هم ایجاد بخش بازی پیشنهاد خوبیه
حوصلم سر رفت از بس فقط xmoto بازی کردم :)
Escape the "Gates" of hell, run Linux
http://lidora.blog.ir
علی رضا پژوهش

پستتوسط kamran » دوشنبه 26 دی 1390, 11:30 am

چه اشکالی داره منم موافقم میشه هم بازی کرد هم لینوکس داشت
http://spins.fedoraproject.org/games/#games

پستتوسط javad33 » سه شنبه 26 دی 1390, 12:17 am

hedayat نوشته است:
javad33 نوشته است:اولین اینکه لینوکس بستر مناسبی برای بازی نیست و نیازی هم نیست که بخوایم این قضیه رو توجیه کنیم! OpenGL نمیتونه به خوبی DirectX باشه.

این تکه اصلا درست نیست. OpenGL هم هیچ چیزی کمتر از Direct3D نداره (اگه بیشتر نداشته باشه).
و خیلی کارهای حرفه‌ای گرافیکی هم تحت بستر لینوکس انجام میشه. مثل ساخت یک سری از انیمیشن‌های خیلی کیفیت بالا.
مشکل اصلا بستر نیست، مشکل فقط بازاره همین و بس. اگه شرکت‌ها حس کنن بازار بازی لینوکس خوبه حتما تولید می‌کنن.
و موتورهای بازی سطح بالایی هم تحت لینوکس وجود دارند همین الان و با قیمت‌های بالا فروخته میشن.

ببینید بازی هایی امثال دوم ۳ که دیگه فسیل شدن! الان کارتهای گرافیک شدیدا در حال پیشرفت هستند و پا به پای پیشرفت DirectX دارن جلو میرن. چیزی که داره تو دنیای بازی اتفاق میفته ارائه خفن ترین بازی ها برای استفاده از حداکثر قدرت کارتهای گرافیک و تکنولوژی های گرافیکیه. حالا کاری به تکنولوژی های جانبی مثل فیزیکس انویدیا و اینا نداریم!
با گرافیک ترین بازیهای لینوکسی هم هنوز خیلی راه دارن تا به بازیهایی امثال کال آف دیوتی و جی تی ای و نید فور اسپید و اینا برسن!
تولید انیمیشن البته از نظر من با تولید بازی خیلی تفاوت داره. دو مقوله ی جدا از هم هست.
در ضمن موافقم که مشکل بازاره. وقتی نه تمایلی از سمت کاربرا هست نه از سمت تولید کننده ها اصولا بازاری هم این وسط بوجود نمیاد! حالا ما چرا باید لینوکس رو هی از این زاویه به چالش بکشیم؟

پستتوسط javad33 » سه شنبه 26 دی 1390, 12:29 am

Akbar نوشته است:
javad33 نوشته است:عرض سلام و ادب!
اتفاقا از نظر من موضوع بازی یکی از کم اهمیت ترین مباحث توی گنو / لینوکس هست. به چند دلیل!....

با تشکر.

نظر شما بیشتر جنبه احساسی داره. با توجه به تغییرات بوجود آمده در ظاهر لینوکس مانند گنوم ۳ با آن گرافیک جالب و افزایش برنامه های کمکی و کلا رشد گرافیکی لینوکس همه و همه نشان دهنده این موضوع است که توسعه دهندگان این سیستم عامل در کنار اهداف حرفه‌ای هدفی جز همگانی کردن و استفاده خانگی ندارند چرا که اگر قرار بود فقط مثلا در سرورها استفاده بشه پس لزومی نداشت محیطهایی مانند گنوم و کی دی ای بوجود بیاد.
در ادامه این مطلب پیشنهاد میکنم به سایت فدورا برید و در قسمت پایین سایت به عنوان (برجستگی های فدورا) دقت کنید. که در واقع تاییدی بر استفاده فدورا به عنوان یک سیستم عامل خانگی است و این موضوع هیچ منافاتی با ارزشهای فدورا لینوکس ندارد.
اگر اینترنت پر سرعت دارین بازی زیر را که حدود 400 مگ است را دانلود کرده و نصب کنید:
yum install alienarena

با کمال احترام! نظر احساسی یعنی نظری که در طرفداری یک چیز مورد علاقه بیان میشه و یا در رد یک چیز منفور! من هیچ علاقه ای به ویندوز ندارم و از لینوکس هم بدم نمیاد! ولی شما کاملا احساسی تغییرات بوجود اومده در گنوم ۳ رو نشونه ی رشد گرافیکی لینوکس دونستید و بعد نتیجه گرفتید که چون گرافیک رشد داشته پس لینوکس برای بازی کردن خیلی خوبه!
پیشنهاد میکنم http://developer.gnome.org رو حتما چک کنید و ببینید که تغییرات گرافیکی گنوم با استفاده از چه تکنولوژی هایی صورت گرفته! همون صفحه ی اول لیست کرده.
من با این سنم به شخصه به بازی علاقه ی زیادی دارم و روی پلتفرمهای زیادی عناوین مختلفی از بازیها رو انجام دادم. انواع و اقسام بازیهای لینوکسی رو هم تست کردم من جمله همین alienarena .
ولی یک بازی خوب ویژگی هایی داره که باید برجسته بشن! گیم پلی، روند بازی، جلوه های بصری هوش مصنوعی موتور گرافیکی خفن و... ساخت بازیهایی مثل alienarena و نسخه ی لینوکسی دوم ۳ و آنریل تورنمنت صرفا به این خاطر بود که بگن میشه رو لینوکس هم ازین چیزا داشت!
بحثم اینه! ارائه ی بازیهای این چنینی فقط در مسیر اثبات توانایی های لینوکسه نه ارضای حس بازی کاربران!
بازاری به وجود نمیاد و تکنولوژی ها هم تو این بستر یا پیشرفت نمیکنن یا خیلی کند پیشرفت میکنن. سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن! لینوکس واسه بازی ساخته نشده! کاربراش واسه بازی ازش استفاده نمیکنن و کسی هم واسه درآمد زایی براش بازی نمیسازه. واقعیت ها رو ببینیم و حقایق رو بیان کنیم.

پستتوسط javad33 » سه شنبه 26 دی 1390, 12:32 am

ولی خب بخش بازی راه بندازید حتما و بازیهای دسکتاپی رو حتما معرفی کنید. من خودم هر وقت خسته میشم از تو بازیهای گنوم سودوکو و Lagno رو واسه رفع خستگی بازی میکنم.

معاونت سایت
آواتار کاربر

پستتوسط hedayat » سه شنبه 27 دی 1390, 1:11 pm

javad33 نوشته است:
hedayat نوشته است:

ببینید بازی هایی امثال دوم ۳ که دیگه فسیل شدن! الان کارتهای گرافیک شدیدا در حال پیشرفت هستند و پا به پای پیشرفت DirectX دارن جلو میرن. چیزی که داره تو دنیای بازی اتفاق میفته ارائه خفن ترین بازی ها برای استفاده از حداکثر قدرت کارتهای گرافیک و تکنولوژی های گرافیکیه. حالا کاری به تکنولوژی های جانبی مثل فیزیکس انویدیا و اینا نداریم!
با گرافیک ترین بازیهای لینوکسی هم هنوز خیلی راه دارن تا به بازیهایی امثال کال آف دیوتی و جی تی ای و نید فور اسپید و اینا برسن!
تولید انیمیشن البته از نظر من با تولید بازی خیلی تفاوت داره. دو مقوله ی جدا از هم هست.
در ضمن موافقم که مشکل بازاره. وقتی نه تمایلی از سمت کاربرا هست نه از سمت تولید کننده ها اصولا بازاری هم این وسط بوجود نمیاد! حالا ما چرا باید لینوکس رو هی از این زاویه به چالش بکشیم؟

ببینین من دوم ۳ رو به عنوان بازی به‌روز نگفتم فقط خواستم بگم که اگه بخوان میشه. همون فیزیکس انویدیا هم تحت لینوکس وجود داره و از نظر کیفیت هم لزوما Direct3D بهتر از OpenGL نیست. خلاصه من فقط خواستم بگم مشکل بازاره نه بستر. و تا جایی که میدونم حداقل یکی دو تا بازی باکیفیت همزمان تحت لینوکس و ویندوز منتشر میشه یا شده اخیرا.

بعدی

بازگشت به نظرات و پیشنهادات

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 13 مهمان