موسسه لایتک حذف شد !

جهت تبلیغ برای کلاسهای آموزشی و کاریابی

موسسه لایتک حذف شد !

پستتوسط EARN » سه شنبه 22 آذر 1390, 5:49 pm

در رویدادی شگرف اسم موسسه لایتک که کلاس های اموزشی خودش رو توی دانشگاه شریف برای بر و بچس لینوکس باز LPI برگزار میکرد حذف شده از سایت اصلی و مادر لینوکس بین المللی :

https://cs.lpi.org/caf/Xamman/partner

الان فقط اسم آنیسا و کاریار ارقام باقی مونده و شرکت آنیسا هم خیلی قشنگ ! یه اطلاعیه زده وسط صفحه اصلی ش !

نظر دوستان چیه ؟ به خصوص که به نظرم یه جورایی ربط داره به اینکه لایتک شد انستیتو شریف و مدارک رو مستقیما ای تی شریف میده به دانشجوها

شایدم نداشته باشه ولی در کل عجب ضدحالی !

تو ایران به خاطر اسم و رسم دانشگاه شریف مدرک لایتک طرفدار زیاد پیدا کرده بود ... !

ولی خوب تا همین ماه پیش اسم شریف لایتک هم عضو موسسه بین المللی بود و الان نیست !

قابل توجه کسانیکه میخوان برن مدرک بگیرند ! اونم داخلی ایرانی و بعد برن مدرک بین المللی ش رو بگیرند !

یا حق

در

مدیر سایت
آواتار کاربر

Re: موسسه لایتک حذف شد !

پستتوسط saeedi » جمعه 24 آذر 1390, 12:20 am

موسسه لایتک تصمیم درستی گرفته. متاسفانه بعد از اینکه مهدی امیری از آنیسا مدارک استادی خودش رو توسط ابوشاکرا نماینده خاورمیانه خریداری کرد و در ۲ سال اخیر نیز اقدام به دادن مدرک تضمینی به متقاضیان نمود و عملا اعتبار یک امتحان رو زیر سوال برد موسسه لایتک نیز تصمیم گرفته تا مستقیما از LPI کانادا اقدام به اخذ نمایندگی کند نه از نمایندگی خاورمیانه(لبنان). متاسفانه سیستمهای متن‌باز که شاید جزء شریف‌ترین سیستمهای نرم‌افزاری باشند و ارزش زیادی به صداقت و همکاری با دیگران می‌گذارند را عده‌ای در ایران دارند از بین می‌برند و مدارک آن رو با رقمهای ناچیزی به فروش می‌رساند. از ابتدا نیز مشخص بود که LPI نیز مدارکش به سرنوشت سیسکو و مایکروسافت دچار می‌شود که به راحتی خرید و فروش می‌شود.
در حاضر تنها مدارک شرکت ردهت هستند که به شدت معتبر هستند و امتحانات توسط نمایندگیهای ردهت مستقیم برگزار می‌شود و بدون هیچ دخل و تصرفی در صورت کسب امتیاز لازم دانشجو می‌تواند مدرک را اخذ نماید.
متاسفانه د رکشور ما فساد در زمینه‌های مختلف موج می‌زنه و امیدوارم این مسئله با ورود افرادیکه سابقه‌ای در زمینه‌ آموزش نداشته‌اند و با رندی قصد گرفتن ماهی از آب‌گل آلود را دارند دامن زده نشود.
سید محسن سعیدی
-----------------------------
فدورا یعنی همه چیز

آواتار کاربر
محل اقامت: گرگان - تهران

پستتوسط TMG17 » جمعه 25 آذر 1390, 11:26 am

فکر نمی کردم آنیسا و امیری این کاره باشن!!!!!!!!!!!!!
ما رو ببین با کی اومدیم سیزده به در. واقعا که .......
از LPI هم تعجب می کنم که انقدر نظارتش ظعیفه ......
آدم مدرک میخواد چکار. ببین کار چقدر بلدی. همین.
به نظر من داشتن این جور مدرک ها تو ایران تاثیری نداره. کسی میره دنبال مدرک که میخواد جایی استخدام شه. حالا چه داخل ایران و چه خارج. الان هم که شما هر شرکتی بری ۱۰۰۰ تا مدرک هم که داشته باشی باز ازت امتحان میگیرن. اگر هم بخوای که واسه خودت کار کنی که هیچی.
در کل داشتنش بهتر از نداشتنشه ولی اگه هم نداشته باشی فکر نکنم اتفاق خاصی بیفته. به قول معروف که میگن کاچی بی از هیچی

پستتوسط EARN » جمعه 25 آذر 1390, 1:24 pm

سلام و درود بر مهندس سعیدی عزیز و دوست داشتنی !

اره حق با شماست ، پیگیری هم کردم راجبه ردهت که شرکت امریکایی هست و ما رو تحت تحریم قرار داره ، گفتند قراره از ردهت هند نمایندگی بگیرند که چیز باحالی میشه
راجبه آنیسا هم خداییش فرقشون با لایتک تو یک ناهار هست ! از نظر اقتصادی ! اما از نظر فنی فرق شون شما هستی و حاجی غلامعلی ! به عبارتی یک دنیا توفیر !

مخلصتیم دربست مهندس سعیدی عزیز

آواتار کاربر
محل اقامت: ایرانشهر

پستتوسط mostafadaneshvar » جمعه 25 آذر 1390, 3:19 pm

چند نکته:
- سعی کنین از بیان مطالب اثبات شده/نشده درباره افراد ممکنه جنبه توهین و افترا داشته باشه و اسم افراد رو تا جایی که می تونین ذکر نکین.
- در کشوری که معیارهای جا به جاست پس مدرک جای علم رو تو هر زمینه ای می گیره
- ردهت به خاطر آمریکایی بودنش ما رو تحریم کرده و هیچ نوع خدماتی رو نمیشه مستقیم و غیر مستقیم ازش گرفت.
- مرد اگه ما ایرانیا باشیم یه روز گند مدرک ردهت رو هم در میاریم

پستتوسط EARN » جمعه 25 آذر 1390, 6:38 pm

احتمال دراوردن گند اینم هست به خصوص اگر برخی شرکت ها سراغ اونم برن ! چشمک

ولی خوب مثلا مایکروسافت ممکنه با تست سنتر ایرانی مشکل داشته باشه اما اغلب با سیتیزن ایرانی در دیگر مکان ها مشکل نداره ولی :
در کشوری چون امارات به دلیل برخی مشکلات پیش امد کرده رو ایرانی بودن کمی حساسیت هست

راجبه ردهت به عنوان شرکت امریکایی هم میشه کاملا بحث کرد ، به نظرم یه جوری دور زدن رسمی می باشد

البته به قول اقا سعیدی، ملاک سواد شخص و نه مدرکش هست !

یا حق

مدیر سایت
آواتار کاربر

پستتوسط saeedi » جمعه 25 آذر 1390, 9:00 pm

mostafadaneshvar نوشته است:چند نکته:
- سعی کنین از بیان مطالب اثبات شده/نشده درباره افراد ممکنه جنبه توهین و افترا داشته باشه و اسم افراد رو تا جایی که می تونین ذکر نکین.
- در کشوری که معیارهای جا به جاست پس مدرک جای علم رو تو هر زمینه ای می گیره
- ردهت به خاطر آمریکایی بودنش ما رو تحریم کرده و هیچ نوع خدماتی رو نمیشه مستقیم و غیر مستقیم ازش گرفت.
- مرد اگه ما ایرانیا باشیم یه روز گند مدرک ردهت رو هم در میاریم

حرفهایی که من زدم کاملا اثبات شده هست.
مدرک شاید توی پستهای سیاسی جای علم رو بگیره که اون هم بر همگان عیان هست! اما توی جنبه‌های فنی نمی‌تونه.
من یکی از دانشجوهام توی دبی امتحان داده و RHCE رو هم گرفته. ردهت سختگیر هست چون مجبوره. قوانین آمریکا هست. ولی کمابیش یک جورهایی اجازه داده ایرانیها امتحان بدهند خوشبختانه.
حرف آخر اینکه مدرک هیچ دلیل بر باسوادی نیست. دلیلی بر تعهد افراد هم نیست. همگان بر این اصل خوشبختانه اصرار دارند. من خودم هم هیچ مدرک بین‌المللی ندارم و حتی توی اکثر کشورهای دنیا بدون نگاه کردن به مدرک افراد برای کار کردن ازشون امتحان می گیرند. حتی مدارک ردهت هم خیلی جاها مورد قبول نیست.
سید محسن سعیدی
فدورا یعنی همه چیز

پستتوسط mehdi_amiri » یکشنبه 20 مرداد 1392, 1:28 pm

saeedi نوشته است:موسسه لایتک تصمیم درستی گرفته. متاسفانه بعد از اینکه مهدی امیری از آنیسا مدارک استادی خودش رو توسط ابوشاکرا نماینده خاورمیانه خریداری کرد و در ۲ سال اخیر نیز اقدام به دادن مدرک تضمینی به متقاضیان نمود و عملا اعتبار یک امتحان رو زیر سوال برد موسسه لایتک نیز تصمیم گرفته تا مستقیما از LPI کانادا اقدام به اخذ نمایندگی کند نه از نمایندگی خاورمیانه(لبنان). متاسفانه سیستمهای متن‌باز که شاید جزء شریف‌ترین سیستمهای نرم‌افزاری باشند و ارزش زیادی به صداقت و همکاری با دیگران می‌گذارند را عده‌ای در ایران دارند از بین می‌برند و مدارک آن رو با رقمهای ناچیزی به فروش می‌رساند. از ابتدا نیز مشخص بود که LPI نیز مدارکش به سرنوشت سیسکو و مایکروسافت دچار می‌شود که به راحتی خرید و فروش می‌شود.
در حاضر تنها مدارک شرکت ردهت هستند که به شدت معتبر هستند و امتحانات توسط نمایندگیهای ردهت مستقیم برگزار می‌شود و بدون هیچ دخل و تصرفی در صورت کسب امتیاز لازم دانشجو می‌تواند مدرک را اخذ نماید.
متاسفانه د رکشور ما فساد در زمینه‌های مختلف موج می‌زنه و امیدوارم این مسئله با ورود افرادیکه سابقه‌ای در زمینه‌ آموزش نداشته‌اند و با رندی قصد گرفتن ماهی از آب‌گل آلود را دارند دامن زده نشود.

آقای سعیدی عزیر، اظهار نظر شما به تصور من کاملا مغرضانه است و متاسفم بابت این رویکرد بدون اخلاق شما.

اطلاعات شما در درباره لایتک کاملا غلط است. قابل ذکر است لایتک با عنوان lpiorg.ir از همان ابتدا نمایندگی خود را از نماینده خاورمیانه اخذ کرده بود و نه از کانادا و عللی که حذف شد هم خیلی ساده بودند، سال اول به اشتباه نمایندگی Affiliate گرفته بودند که با رویکرد تجاری و مالی مرکز آموزشی در برگزاری کلاسها تطابق نداشت. سال دوم نمایندگی آموزشی کسب کردند که کاملا درست بود ولی هزینه سالیانه تمدید نمایندگی رو برای سال سوم پرداخت نکردند و تمام شد. من در این رابطه با آقای بهروز عبادی (مدیر لایتک) ، دکتر ربیعی و دکتر تابش به همراه آقای فراس ابو شکرا (مدیر دفتر خاورمیانه موسسه) در ایران جلسه داشتم و دلایلشون رو از نزدیک شنیدم، هیچکدوم دلایلی که شما عنوان کردید نبودند. به هر حال این مرکز جزو قدیمی ترین مراکز آموزشی لینوکس بوده و هست و در حال حاضر نیز مشغول فعالیت و تدریس لینوکس و دوره های دیگر است و امیدوارم سالهای سال پیروز و موفق باشد. شما در لایتک سهام دارید یا تبلیغ کلاسهای خود را در لایتک می کنید که با دادن اطلاعات غلط سنگ لایتک رو به سینه می زنید؟

لطفا مشخص کنید در مورد خرید مدرک استادی از نماینده موسسه در نماینده خاورمیانه و ... بر اساس کدام دلایل اظهار نظر می کنید؟ باز هم اطلاعات شما غلط است. موسسه LPI مدارک رسمی خود را با عنوان LPIC ارایه می کند و مدرک استادی اصلا با تعبیر شما که قابل خرید باشد وجود ندارد. شرط اول استادی رسمی موسسه LPI، تایید یک استاد با سابقه موسسه است دریاره شیوه ارایه و بار علمی شما است. این گواهی نامه را ما در ایران اصطلاحا به مدرک استادی ترجمه کردیم. استادی که شخص من را تایید کرده شخصی به نام Bechara Hitti بود که از اساتید رسمی و با سابقه لینوکس در لبنان است، همین استاد توسط لایتک تقریبا ۶ ماه بعد از دوره ما دعوت شد به ایران برای تربیت اساتید دیگر و استادی کاملا شناخته شده است. من و آقای مهندس مهران فرید به مدت یک هفته در لبنان سر کلاس درس و مشغول درس پس دادن بودیم تا تایید شدیم آقای سعیدی عزیز! پول هم دادیم ولی نه برای خرید مدرک، بلکه برای شرکت در دوره آموزشی و آزمون! شما در جلسات ما دوربین مدار بسته قرارداده بودید که از این موضوع اطلاع دارید و برای شما ثابت شده است؟ یا به یاوه گویی و شایعه پراکنی علاقمندید؟

در مورد مدرک تضمینی و فساد مدرک و ... باز هم اطلاعات شما غلط است و شاید به عمد مانند مدرک شخص من شایعه پراکنی می کنید. لطفا یک مورد دانشجو واقعی (با نام و شماره تلفن)‌ در طول ۵ سال فعالیت فناوران آنیسا معرفی کنید که مدرک تضمینی گرفته باشد. آنیسا سالیانه حدود ۱۰ جلسه آزمون رسمی و حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ آزمون برگزار می کند. حدود ۴۰ الی ۵۰ نفر در سال موفق می شوند مدرک LPIC اخذ کنند. همه آنها با افتخار مدارک خود را کسب کرده اند و شما اجازه بی احترامی و زیر سوال بردن مدارک آنها رو بدون دلیل واقعی ندارید،‌ مگر اینکه خود شایسته احترام نباشید. راستی شما مدرکی هم دارید یا اصلا به مدارک واقعی احتیاج ندارید؟ یا شاید هم مدارک رو بی ارزش می کنید تا نقطه ضعف خود را بپوشانید؟

در آخر، به جای خراب کردن و بد گویی پشت من و بقیه افراد، سعی کنید به لحاظ اخلاقی و علمی خود را ارتقا بدید تا توان رقابت داشته باشید، با پایین کشیدن افراد شما بالا نمی روید! متاسفانه من همواره نام شما رو به نیکی به عنوان یک مدرس لینوکس جوان نام می بردم که مدارک Redhat را به مدارک LPI ترجیح می دهد، هیچ تصوری نداشتم شما نام من را اینگونه خرج می کنید.

لطفا در صورتیکه می خواهید پاسخ دهید به آدرس من در زیر همین نامه ارسال فرمایید. این فروم شایسته این مسایل نیست.

پیروز باشید
مهدی امیری
[email protected]

مدیر سایت
آواتار کاربر

پستتوسط saeedi » جمعه 15 فروردین 1393, 12:07 pm

البته چون ظاهرا بعد از ۲ سال جواب دادین من این جواب را ندیده بودم. من فقط سنگ دانشجو را به سینه میزنم. کلاسهای خودم هم نه نیاز به تبلیغ داره نه امرار معاش بنده از راه تدریس هست.
من هم تازه اتفاقی جواب شما را دیدم. نه لایتک نه آنیسا نه کاریارارقام هیچکدومشون منافع دانشجویان را به منافع شرکت ترجیح نمیدن. خیلی راحت بگم همون روش کاسب های بازار هست منتها به شیوه نوین.
همانطور که توی لایتک افرادی مدرک LPI را خریدند. همانطور که آقای گنجه‌ای هم توی کاریار ارقام برای خودش تا level 3 را خرید بقیه هم رو در جریان هستیم.
در ضمن برام جالبه که شما من را به عنوان مدرس لینوکس جوان میشناسید در حالی که قبل از اینکه جنابعالی مدارک خودتون را تهیه کنید و شروع به تدریس کنید چندین سال بود که من تدریس میکردم و الان ۱۰ سال هست که بصورت مرتب و منظم تدریس کردم و از لحاظ عملی هم کلی پروژه مختلف انجام شده. حالا نمیدونم شما چه جوانی در بنده دیدید که سایرین ندیدند. بهرحال در جریان کیفیت دوره های شما هم من هستم و اصولا افراد درسته که توی ایران گول تبلیغات ظاهری رو میخورند اما با واقعیت که روبرو میشن همه چیز دستشون میاد.
بهرحال من آدم رک و راستی هستم و نه با شما و نه با هیچ کس دیگه هم رودربایسی ندارم و نیازی هم نمیبینیم که یک سری کلمات دهن پر کن استفاده کنم برای متقاعد کردن دیگران و اخلاقیات را در عمل می‌بینم و نه در حد حرف و مظلوم نمایی که شما بهش پرداختید. ما ایرانیها هیچ چیزی اگر بلد نباشیم همیشه مظلوم نمایی و مرثیه خوانی را خوب بلد بودیم و هستیم و ذات هرکس هم خیلی با فرهنگ جامعه اش در تضاد و تقابل نیست.
بنده هم نیازی به هیچ مدرکی ندارم و همیشه هم دوره هایی درس دادم که در اون سطح و کیفیت کسی توی ایران هنوز هم تدریس نمیکنه و اینها را هم افتخار نمیدونم و فقط انجام وظیفه میدونم که بتونم به دیگران مطالبی را آموزش بدهم که شاید مفید باشه و شاگردانی داشتم که حتی مدارک RHCE را هم دریافت کردند. خود بنده هم همون مدرک مهندس صنایع از دانشگاه علم و صنعت برام کفایت میکنه و هیچوقت برای اثبات خودم به جای تکیه بر تواناییهایم بر مدارکی که مشخص نیست چقدر اعتبار داره و چگونه به دست میاد، کاری نخواهم کرد.
اینجا هم چون بحثش پیش اومد یک سری موارد را بنده روشن کردم وگرنه هیچوقت به نظر من نه اینجا نه هیچ جای دیگه ارزش نداره که آدم بخواد در مورد خطاهای دیگران بحث کنه چون مطالب بسیار بهتری برای مجادله هست تا مباحثی اینچنینی برای مغالطه. من مدارک افرادی مثل شما را که می‌بینم بیشتر یاد مدالهای آقای حاج غلامعلی توی سایت IT Toolbox میفتم.
همیشه بهتره جامعه قضاوت کنه. افراد سطح سوادو تواناییهای هر کسی رو تشخیص میدهند و با جنگ زرگری هم کسی شایسته ستایش نیست.
سید محسن سعیدی
فدورا یعنی همه چیز

بازگشت به کاریابی، آموزشی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان