Qt creator

پرسش و پاسخ در مورد نصب و بروزرسانی توزیعهای خانواده ردهت و انواع بسته‌های نرم‌افزاری
آواتار کاربر
محل اقامت: کرمانشاه

Re: Qt creator

پستتوسط soa » یکشنبه 10 آبان 1394, 3:19 pm

حالا من این Ndk نمی‌دونم چیه
برای خود ابزارهای گوگل و ایکلیپس Sdk بودش و فایل ایمیج اندرویدها که(البته برای شبیه ساز اندرویدش) که مستقیم به گوگل وصل می‌شد و توی ویندوز با پرنده‌ی آبی مشکلی نداشتم واسه دانلودشون

راستی واسه اندروید توی qt چطوری برنامه‌ها رو تست می‌گیرید؟ می‌دونم Qt به ابزارهای اندرویدی قابلیت اتصال و اجرای برنامه‌ها رو داره ولی چطوری؟ واسه اونم نیاز به نصب درایور گوشی و اینا هستش یا اینکه خودش می‌شناسه؟ شبیه ساز که فکر نمی‌کنم مثل ایکلیپس داشته باشه که بشه توش اندروید خاصی رو شبیه سازی و برنامه رو روش تست کرد. درسته؟

ببخشید این سوال آخرم یه خورده نامربوط شد به بحث و تاپیکمون :)

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » یکشنبه 10 آبان 1394, 9:12 pm

برای کامپایل هر برنامه‌ای غیرجاوایی برای اندروید به NDK نیاز هست. حالا یادم نیست به SDK هم نیاز هست یا نه. ولی اگه بخواین تست کنید به هر حال به SDK هم احتیاج دارید.

در مورد نصب درایور گوشی و ... فرقی نمیکنه. هر کاری که برای برنامه‌های اندرویدی معمولی میکنید اینجا هم نیاز هست. البته توی لینوکس معمولا نیازی به نصب درایور نیست و فوقش یه تنظیم udev بخواد.
شبیه ساز اندروید کلا جدا از اکلیپس و اینها هست. از همون شبیه‌سازی که توی eclipse یا android studio استفاده میشه qt هم میتونه استفاده کنه. Qt Creator آدرس محل نصب NDK و SDK رو میگیره و بعد از ابزارهاش استفاده میکنه.

آواتار کاربر
محل اقامت: کرمانشاه

پستتوسط soa » دوشنبه 11 آبان 1394, 11:23 am

hedayat نوشته است:برای کامپایل هر برنامه‌ای غیرجاوایی برای اندروید به NDK نیاز هست. حالا یادم نیست به SDK هم نیاز هست یا نه. ولی اگه بخواین تست کنید به هر حال به SDK هم احتیاج دارید.

در مورد نصب درایور گوشی و ... فرقی نمیکنه. هر کاری که برای برنامه‌های اندرویدی معمولی میکنید اینجا هم نیاز هست. البته توی لینوکس معمولا نیازی به نصب درایور نیست و فوقش یه تنظیم udev بخواد.
شبیه ساز اندروید کلا جدا از اکلیپس و اینها هست. از همون شبیه‌سازی که توی eclipse یا android studio استفاده میشه qt هم میتونه استفاده کنه. Qt Creator آدرس محل نصب NDK و SDK رو میگیره و بعد از ابزارهاش استفاده میکنه.

پس ابزار خیلی خوبیه و اشتباه نکردم توی انتخابش :)
خیلی دوست دارم با qt کار کنم. ان‌شاءالله که فرصت بشه و بتونم کامل باهاش کار کردن رو یاد بگیرم و استفاده کنم.

قبلی

بازگشت به نصب و بروزرسانی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 3 مهمان