مشکل بسته شدن پنجره‌ها در فدورا ۲۳ بعد از به‌روز رسانی

پرسش و پاسخ در مورد نصب و بروزرسانی توزیعهای خانواده ردهت و انواع بسته‌های نرم‌افزاری
محل اقامت: قزوین

مشکل بسته شدن پنجره‌ها در فدورا ۲۳ بعد از به‌روز رسانی

پستتوسط amirreza_dq » یکشنبه 29 آذر 1394, 11:39 am

با عرض سلام و ادب خدمت همه‌ی شما اساتید و کاربران گرامی ...

راستش بدون مقدمه بگم عرض می‌کنم...
والا بعد از اینکه فدورا۲۳ رو یکی دو روز پیش که آپدیت کردم،‌ بیشتر مواقع وسط کپی کردن،‌ یک دفعه همه‌ی پنجره‌ها بسته می‌شن... مخصوصا وقتی که با کابل شبکه به کامپیتور وصل میشم و چیزی کپی میکنم...
حتی بعضی وقت‌ها هم کپی کردن یه فایل از یه دایرکتوری به دایرکتوری دیگه هم، همین وضعیت رو پیدا می‌کنه...
در کل، هرنوع کپی‌ای که انجام می‌دم،‌یک دفعه پنجره‌ها بسته می‌شن و کپی هم قطع می‌شه...
که می‌خواستم ازتون خواهش کنم که میشه، لطف کنین و در حل این مشکل، راهنماییم کنین...
که بسیار بسیار از لطفتون ممنون و سپاسگذار خواهم شد ...

و ممنون از اینکه زمانی رو برای خوندن و پاسخ دادن به این سؤال،‌اختصاص دادین...
آخرین بار توسط amirreza_dq در دوشنبه 30 آذر 1394, 11:57 am ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

Re: مشکل بسته شدن پنجره‌ها در فدورا ۲۳ بعد از به‌روز رسانی

پستتوسط hedayat » یکشنبه 29 آذر 1394, 6:30 pm

والا من همچین مشکلی نداشتم. یه کاربر جدید بسازید ببینین توی اون هم همینطور هست؟

پستتوسط amirreza_dq » یکشنبه 29 آذر 1394, 10:40 pm

با عرض سلام و ادب خدمت شما ...
ممنون که به این سرعت پاسخگوی کاربران هستین ...
دستون درد نکنه ...

والا ... یوزر جدید هم ساختم ولی بازهم همین مشکل رو دارم ...

معاونت سایت
آواتار کاربر

پستتوسط hedayat » دوشنبه 30 آذر 1394, 11:25 am

سلام. ببخشید که کمک خاصی از دستم بر نمیاد در این زمینه!
من توی کپی از شبکه (با smb) چنین مشکلی دیده بودم که خب باگه و باید برطرف بشه. اما توی کپی عادی فایل تا حالا این مشکلو ندیدم.

شما میتونید این کارو تست کنید ببینین خطایی چیزی دیده میشه یا نه:
همه‌ی پنجره‌های مربوط به مدیر فایل رو ببندید. بعد این دستورات رو بزنید:
killall nautilus
nautilus
که یه پنجره جدید باز میکنه. بعد سعی کنید کپی کنید تا همون اتفاق بیفته. بعد ببینین جایی که این دستور رو اجرا کردید چه خروجی‌ای داده و آیا خطا داره یا نه؟

اگر خطای خاصی دیده نشد احتمالا باید گزارش اشکال بدید.

البته یه کار دیگه هم بکنید بد نیست. برای احتیاط این دستور رو هم اجرا کنید چون upgrade کردید ممکنه مشکلاتی باشه:
dnf distro-sync
البته این دستور ممکنه یه مقداری اینترنت لازم داشته باشه.

پستتوسط amirreza_dq » دوشنبه 30 آذر 1394, 12:50 pm

سلام آقای هدایت ...
ممنون از اینکه وقت میزارید و پیگیر این مشکل هستید ...
دستون درد نکنه ...

والا همونطور که فرمودین،‌ عمل کردم و این ارور رو داد ...
ERROR:nautilus-directory-async.c:2351:count_more_files_callback: assertion failed: (directory->details->count_in_progress == state)
Aborted (core dumped)

و البته بعد از اجرای دستور dnf distro-sync،‌باز این مشکل رو دارم و همین ارور رو می‌ده...
والا تو وب‌سایت‌های خارجی هم سرچ کردم،‌ولی چیز خاصی دستگیرم نشد ... ببینین الان دقیقا،‌ این ارور مربوط به چه چیزی از فایل منیجر میشه؟

و هم اینکه ... نسخه ناتیلوس سیستمم هم نسخه 3.18.3 هستش...
و زمانی هم که خواستم ناتیلوس رو آپدیت کنم، این پیغام رو داد ...

Failed to synchronize cache for repo 'satya164-numix' from 'https://copr-be.cloud.fedoraproject.org/results/satya164/numix/fedora-23-x86_64/': Cannot download repomd.xml: Cannot download repodata/repomd.xml: All mirrors were tried, disabling.
Last metadata expiration check performed 2:12:27 ago on Mon Dec 21 10:21:55 2015.
Dependencies resolved.
Nothing to do.
Complete!

ببینین الان با این پیام، مشکلش به خاطر repomd.xml هستش؟

پستتوسط amirreza_dq » دوشنبه 30 آذر 1394, 8:15 pm

hedayat نوشته است:سلام. ببخشید که کمک خاصی از دستم بر نمیاد در این زمینه!
من توی کپی از شبکه (با smb) چنین مشکلی دیده بودم که خب باگه و باید برطرف بشه. اما توی کپی عادی فایل تا حالا این مشکلو ندیدم.

البته برای من،‌ هم کپی با شبکه و هم تو کپی معمولی،‌ این مشکلو دارم ...
البته این بسته شدن پنجره‌های فایل منیجر به کپی کردن هم خاتمه پیدا نکرده... همین چند لحظه پیش، برای اولین بار وقتی که وارد یه پوشه هم که شدم،‌ همه‌ی پنجره‌های فایل منیجر بسته شدند ...

والا... وقتی که آپدیت می‌زنم... یه پیغامی میده که میگه نمی‌تونه repomd.xml رو دانلود کنه ...
و اون لینکی رو هم که داده ... برای فدورا ۲۳،‌ ارور ۴۰۴ میده ... ولی برای نسخه های قبلیش، یه چیزایی داره (https://copr-be.cloud.fedoraproject.org ... 164/numix/)

مثل اینکه هنوز برای فدورا ۲۳ رو منتشر نکردن...

بعد ...ببخشین شما برای کپی از شبکه که فرمودین،‌چطوری اون باگ رو برطرف کردین؟

راستش الان که تو ترمینال ناتیلوس رو که می‌زنم،‌ و اون فحه فایل منیجر که باز میشه،‌ مثل دفعه قبل نیست و فقط از گزین‌های سمت چپ پنجره که شامل Home و Documents و Download و ... بود، فقط الان Home و Desktop و Trash و Other Location+ هستش و تاره درون Other Location+ هم فقط Computer هستش و خبری از Data نیست ...
و البته این ارور ها و اخطارها رو هم داد که فقط بعضی از اون اخطارها رو اینجا ذکر می‌کنم...

nitializing nautilus-open-terminal extension
GConf Error: Client failed to connect to the D-BUS daemon:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
Error creating proxy: The connection is closed (g-io-error-quark, 18)

(nautilus:3827): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: The connection is closed
(nautilus:3827): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: The connection is closed
GConf Error: Client failed to connect to the D-BUS daemon:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

,

معاونت سایت
آواتار کاربر

پستتوسط hedayat » سه شنبه 1 دی 1394, 9:30 pm

۱. در مورد اون مخزن خب ظاهرا هنوز برای ۲۳ نداده میتونید غیرفعالش کنید فعلا.
۲. من هنوز به ۳.۱۸.۳ آپدیت نکردم ولی ظاهرا باگ شناخته‌شده‌ایه و قراره با آپدیت به ۳.۱۸.۴ حل بشه: http://www.mail-archive.com/debian-bugs ... 80812.html

۳. نه اون مشکل من توی کپی نبود بعضی وقت‌ها قبل کپی پیش میومد که باهاش ساختم خیلی کار کپی شبکه اون شکلی نداشتم یه بار بود نمیدونم حل شده یا نه.

پستتوسط amirreza_dq » سه شنبه 1 دی 1394, 9:54 pm

hedayat نوشته است:۱. در مورد اون مخزن خب ظاهرا هنوز برای ۲۳ نداده میتونید غیرفعالش کنید فعلا.

یه سؤال...
چطوری می‌تونم غیرفعالش کنم؟
و اینکه چطوری می‌تونم به ورژن قبلی ناتیلوس برگردم؟ الان باید این نسخه رو پاک کنم و مثلا دستور3.18.2 dnf install nayilus رو وارد کنم؟
و یه سؤال دیگه هم داشتم .. می‌خواستم بدونم که میشه لطف کنین و چنتا فایل منیجرهای دیگری که قوی‌تر و بهتر از ناتیلوس هستند رو معرفی کنین؟

از شما ممنون و سپاسگذارم...

معاونت سایت
آواتار کاربر

پستتوسط hedayat » چهارشنبه 2 دی 1394, 11:54 am

۱. yum-config-manager --disable satya164-numix
۲. dnf یه دستور downgrade داره میتونید تست کنید ببینین چی میشه:‌ dnf downgrade nautilus
۳.شرمنده، من خیلی فایل‌منیجرهای دیگه رو تست نکردم! ولی دسکتاپ‌های دیگه فایل‌منیجرهای مختلفی دارند.

بازگشت به نصب و بروزرسانی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : Bing [Bot] و 3 مهمان