تشخیص پارتیشن boot (حل شد)

پرسش و پاسخ در مورد نصب و بروزرسانی توزیعهای خانواده ردهت و انواع بسته‌های نرم‌افزاری
آواتار کاربر

تشخیص پارتیشن boot (حل شد)

پستتوسط alireza hashemi » چهارشنبه 10 اسفند 1395, 12:57 am

سلام دوستان.
من در زمان نصب فدورا ۲۵ در کنار ویندوز ۷ یک پارتیشن ۵۱۲ mb برای boot درست کردم.
بعد نصب وارد یوزر root شدم و فرمان fdisk -l رو وارد کردم و در مقابل پارتیشن اولم که برای درایو c ویدوزم بود علامت * رو برای boot دیدم و وقتی که برنامه ی disks رو اجرا کردم جلوی درایو boot علامت * رو دیدم.
الان کدوم درسته و از کجا داره سیستم boot میشه؟
http://uupload.ir/files/o7pd_screenshot_from_2017-02-28_23-44-35.png
http://uupload.ir/files/ch3h_screenshot_from_2017-02-28_23-45-26.png
ممنون میشم اگه کمکم کنید.
آخرین بار توسط alireza hashemi در یکشنبه 15 اسفند 1395, 6:22 pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

Re: تشخیص پارتیشن boot

پستتوسط hedayat » چهارشنبه 11 اسفند 1395, 2:28 pm

سلام.
سیستم «احتمالا» داره از درایور boot بوت میشه!
اون ستاره که توی fdisk می‌بینیند درسته، ولی وقتی grub نصب میشه اون ستاره رو کاری باهاش نداره. وقتی گراب نصب میشه تعیین میشه که سیستم از کجا بوت میشه که «معمولا» پارتیشن boot هست. حالا این که disks علامت ستاره رو صرفا براساس پارتیشن boot ی که mount شده میزنه یا میدونه واقعا سیستم از اون بوت شده رو نمیدونم. هر چند ۹۹درصد سیستم از همین boot بوت شده.

آواتار کاربر

پستتوسط alireza hashemi » چهارشنبه 11 اسفند 1395, 3:32 pm

hedayat نوشته است:سلام.
سیستم «احتمالا» داره از درایور boot بوت میشه!
اون ستاره که توی fdisk می‌بینیند درسته، ولی وقتی grub نصب میشه اون ستاره رو کاری باهاش نداره. وقتی گراب نصب میشه تعیین میشه که سیستم از کجا بوت میشه که «معمولا» پارتیشن boot هست. حالا این که disks علامت ستاره رو صرفا براساس پارتیشن boot ی که mount شده میزنه یا میدونه واقعا سیستم از اون بوت شده رو نمیدونم. هر چند ۹۹درصد سیستم از همین boot بوت شده.

ممنون از پاسختون. ولی اگه grub خراب بشه و بخوایم اون رو تعمیر کنیم، به مشکل بر نمیخوریم؟

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » شنبه 14 اسفند 1395, 11:38 pm

نه.اون ستاره fdisk که عملا استفاده نمیشه توی این حالت، اون ستاره‌ی disks هم که اصلا وجود نداره! :)

بازگشت به نصب و بروزرسانی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان