بررسی فدورا 15 lovelock

در این قسمت تجربیات خود را در فدورا بگویید

Re: بررسی فدورا 15 lovelock

پستتوسط Masoud.m » سه شنبه 17 خرداد 1390, 11:01 am

مطمئنا هیچ توزیعی پیدا نمی‌کنید که نشه ازش انتقاد کرد و توزیع‌های دیگه مزیتی نسبت بهش نداشته باشند. در مورد مینت هم میشه گفت ولی بی‌خیال! در هر صورت، اگه توزیع ایده‌آل وجود داشت احتمالا باید خیلی راحت به جز یه عده محدود همه کاربرا رو به سمت خودش می‌کشید...

بله کاملا موافقم. ولی هر توزیع رو باید از دیدگاه کاربر هدف مورد نقد قرار داد. مثلا مینت برای کاربر تازه کار خیلی عالیه. ولی شاید من که دلم میخواد با سیستم سر و کله بزنم (نه که مشکلات سیستم عامل رو رفع کنما...) آرچ رو ترجیح میدم. ممکنه اگه از دید یک گیک نگاه کنید انقدر بشه از مینت ایراد گرفت که خواننده زده بشه ازش. آرچ رو هم باید از دیدگاه کاربر هدف بهش نگاه کرد. آرچ برای گیک ها فوق العاده س ولی اگر از دید کاربر عادی بهش نگاه کنیم تا فردا هم ازش ایراد بگیریم تموم نمیشه. فدورا هم به همین صورت. من از فدورا توقع پیشرو بودن دارم. ولی اینکه تا نسخه 15 بصورت عادی از btrfs نمیشده استفاده کنی و توی لیست قرارش نمیدادن یعنی عقب افتادن از خیلی توزیع ها . حتی از مینت!! خوب اینکه مثلا بصورت مخفی بوده و... خیلی توجیه جالبی نیست.

جان خودم نمیخوام بحث کنما... فقط نظر خودم و چیزی که بر اساسش مطلب مینویسیم رو گفتم

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » سه شنبه 17 خرداد 1390, 4:12 pm

بستگی داره عقب افتادن رو چی تعریف کنی! چون وقتی btrfs به صورت مخفی بوده، یعنی این که توزیع از نظر فنی ازش پشتیبانی می‌کرده، منتها به علت این که تشخیص دادن برای استفاده‌ی عمومی حاضر نیست ترجیح دادن مخفیش بکنن. همون‌طور که اون‌جا هم گفتم، اون موقع منم یه بررسی کردم متوجه شدم استفاده از btrfs برای سیستم آزمایشی فقط توصیه میشده و یه سری مشکلات باهاش گزارش شده بود. برای همینم من برگشتم به ext4. با توجه به این قضیه به نظر میاد که مخفی کردن btrfs منطقی بوده. به نظر من این عقب بودن نیست اما اگه نظر شما اینه در همین‌جا بحثمون تموم میشه :)

پستتوسط Masoud.m » سه شنبه 17 خرداد 1390, 4:28 pm

خوب من فکر میکنم این مشکل btrfs با فدورا بوده و نتونستن به موقع هماهنگش کنند. وگرنه مینت 10 به خوبی ازش پشتیبانی میکرد و الان 6 ماهه حدودا رو یکی از سیستم های ما نصبه و هیچ مشکلی هم نداره. فکر میکنم گزارشی هم ارسال نشده که مشکل جدی وجود داشته باشه... خوب این میشه عقب موندن فدورا به نظر من.

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » سه شنبه 17 خرداد 1390, 10:02 pm

خیر، مشکلاتی که گفتم مربوط به اون موقع وضعیت پشتیبانی btrfs توی آخرین نسخه‌ی هسته بود. و البته در شرایط عادی پیش نمیومد برای همین لزوما برای هر کسی پیش نمیاد. جزء چیزهایی بود که قرار بود در آینده اصلاح بشه. ربطی به فدورا نداشت. منصفانه نیست اینقدر راحت فرض بکنید و براساسش حکم کنید!
این که شما مشکلی نداشتید دلیل بر این نیست که همه چیز خوب بوده! اکثر مشکلات فایل‌سیستمی در شرایط خاص پیش میاد.

مدیر سایت
آواتار کاربر

پستتوسط saeedi » سه شنبه 21 تیر 1390, 4:15 pm

سلام
هدایت تو اصلا اشتباه می‌کنی با این طور آدمهایی بحث می‌کنی. برادر من شما قطعا ۱ میلیونیم توسعه دهندگان ردهت و فدورا نه سواد داری و نه تخصص که بخوای بگی مثلا عدم استفاده از btrfs یعنی عقب بون یک توزیع . فدورا همیشه یک توزیع cutting edge بوده و هنوز هم هست و خواهد بود. همین کرنلی که شما داری رو توروالدز روی فدورا تست هاش رو انجام میده. فدورا پیشرفته‌ترین توزیع لینوکس و امن ترینشون توی دنیا هست. همین امکاناتی که yum به تنهایی داره هیچ توزیعی نداره. عده‌ای از افراد توی ایران مثل کبک سرشون رو کردند توی برف و مثلا با استفاده از دبیان و اوبونتو و مینت فکر می‌کنند مثلا پیشرفته ترین توزیع‌ها زیر دستشونه.
اینکه شما یک فایل سیستمی رو گذاشتی روی سیستمت و مثلا شش ماهه داره کار میکنه دلیل بر پایدار بودن اون نیست. متاسفانه در ایران پر شده از آدم خالی‌بند و آماتورهایی که ادعای حرفه‌ای بودند می‌کنند. فدورا تنها انتقادی که بهش هست اینه که به کاربران آماتور توجهی نداره که البته به نظر من این تازه بهترین حسنش هست.
یا علی
سید محسن سعیدی
-----------------------------
فدورا یعنی همه چیز

پستتوسط Masoud.m » جمعه 24 تیر 1390, 11:02 am

جناب سعیدی خیلی متاسف شدم از اینکه چنین برخوردی رو از مدیر سایت شاهد بودم.
متاسفم.

قبلی

بازگشت به بررسی

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 0 مهمان