راهنمایی برای خرید کارت وایرلس

این قسمت مربوط به سخت‌افزارهایی می‌باشد که شناسایی نشده‌اند یا در نصب آنها مشکلاتی وجود دارد.
آواتار کاربر

راهنمایی برای خرید کارت وایرلس

پستتوسط alireza hashemi » جمعه 22 خرداد 1394, 2:53 pm

سلام دوستان.
من میخوام جای کامپیوترم رو عوض کنم و نیاز به خرید کارت وایرلس دارم.
میخواستم بدونم که چه مدلی بخرم که بدون مشکل هم توی ویندوز بتونم ازش استفاده کنم هم توی لینوکس (فدورا و centos).

مدل مودمم هم d-link dsl-2730u هستش.http://www.digikala.com/Product/DKP-21067/D-Link-DSL-2730U/U1-N150-ADSL2-Wireless-Router/Image-55477/

لطفا کمکم کنید. ;)

Re: راهنمایی برای خرید کارت وایرلس

پستتوسط msm » جمعه 22 خرداد 1394, 3:25 pm

اگر منظورتان شناسایی سخت افزار است، فدورا با شناختن سخت افزار مشکلی نداره خصوصا اگر سخت افزار جدیدی باشه که بدون شک شناخته خواهد شد. اگر هم از سخت افزارهای خلی قدیمی استفاده می کنید میزکارهایی مانند LXDE برای شناسایی سخت افزارهای قدیمی بهتر هستند. ( منظورم از قدیمی مثلا بیش از 10 سال است )
و لکن اکثرهم لا یعقلون
http://www.truckdriver.ir/

معاونت سایت
آواتار کاربر
محل اقامت: اصفهان

پستتوسط hedayat » شنبه 22 خرداد 1394, 1:04 am

کارت وایرلس ترجیحا اینتل بخرید. البته کارت‌های دیگه‌ای هم هستند که بدون مشکل کار می‌کنند. ولی از broadcom دوری کنید بهتر است!

آواتار کاربر
محل اقامت: /etc/

پستتوسط Erix » پنج شنبه 30 اردیبهشت 1395, 9:25 am

با سلام
موضوع خیلی قدیمه ولی برای رفرنس های آینده عرض می کنم!
کارتی که می خرید اگر قصد استفاده از اون رو توی لینوکس داری مارکش زیاد مهم نیست و دقت روی چیپست باید بفرمایید.
ترجیها بهترین کارت ها از درایور های Atheros ساخت Qualcomm و یا چیپست های ralink هستند! دلیل این توصیه اینه که تمامی اطلاعات چیپست ها به غیر از موارد خاص در دست توصعه دهنده ها هست! در نتیجه احتمال اینکه کارت شما براش پچ هم وجود داشته باشه (برای بحث packet injecting) هم خیلی زیاده و بیشتر مواقع حتی گاها نیاز نیست کارتتون رو پچ بفرمایید.
برای مدل های اینترنال اگر مارکی رو می خواهید انتخاب کنید اولویت رو روی Linksys و D-Link و NetGear (آخری یکم کمیابه)‌ انتخاب نمایید. اینکه صرفا فلان مدل رو در نظر داشته باشید ممکنه باعث دردسر بشه پس حتما قبل از خرید و پرداخت پول مدل کارت رو تو اینترنت برای چیپست و اینکه در لینوکس پشتیبانی میشه یا نه چک بفرمایید.
برای چک کردن از لینک زیر استفاده نمایید:
http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=compatibility_drivers&DokuWiki=ctda4jgmlloqo41n4peu8s6ks7#compatibility
----------------------------
یه تجربه در عوض کردن کارت اینترنال لپتاپ هم به دوستان بگم که خالی از لطف نیست!
بدون تحقیق رفتم و یه کارت خریدم بعد از کلی باز و بسته کردن لپتاپ تازه متوجه شدم که کارتم از طرف بایوس سیستم پشتیبانی نمیشه و به اصطلاح جزء whitelist نیست با بدبختی دوباره لپتاپ باز کردم و کارت و با هزار زحمت و منت برگردوندم!! الانم دنبال یه کارت اینترنال AC می گردم که متاسفانه داخل ایران برای لپتاپ از USB فراتر نمیشه چیزی پیدا کرد و دست به دامن دوستانی که در رفت و آمد اونوری هستند شدم. خواستم بگم که بدون تحقیق کارتی رو نخرید که به جای لذت بردن از خریدتون بشه اعصاب خوردکنی!
در پایان اگر دوستان جایی رو سراغ دارن برای فروش قطعات اینچنینی حتما پیغام خصوصی کنید ممنون میشم!

بازگشت به سخت‌افزار

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان